REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Elk Grove pomoże swoim mieszkańcom

Elk Grove pomoże swoim mieszkańcom

-

Elk Grove wyda 2,8 mln dolarów w bezprecedensowym ruchu lokalnej gminy: burmistrz Craig Johnson podpisał proklamację w tej sprawie. W praktyce oznacza to, że miejscowość daje mieszkańcom kredyt na rachunki za wodę i zrzeka się opłat licencyjnych od firm działających w miejscowości.

„Wiemy, że wybuch epidemii jest źródłem stresu ekonomicznego dla naszych rodzin i firm, więc jeśli jest coś, co możemy zrobić jako wioska, aby trochę ułatwić życie, zrobimy to” – powiedział Johnson w wiadomości wideo zamieszczonej na stronie internetowej Elk Grove i w kanałach mediów społecznościowych.

REKLAMA

Johnson podpisał rozporządzenie w poniedziałek 23 marca po pięciominutowej przemowie w wiadomości wideo skierowanej do społeczności lokalnej. Burmistrz powiedział, że osobiście przeprowadził ankietę wśród członków zarządu wioski, wszyscy poparli jego propozycję.

Wydatki finansowe mają być formalnie zatwierdzone podczas kolejnego spotkania zarządu, które jest zaplanowane na 14 kwietnia.

Miasto Elk Grove płaci za pakiet pomocowy – czyli około 2,3 miliona dolarów dla mieszkańców i 500 tys. dolarów dla firm. Johnson mówi, że miejscowość jest w stanie to zrobić ze względu na siłę finansową miasta i ponieważ urzędnicy „zawsze planowali na ciężkie czasy”.

Zgodnie z audytem przeprowadzonym w 2019 roku, Elk Grove Village ma na swoim koncie rezerwowym 28 milionów dolarów.

Brad Cole, dyrektor wykonawczy Illinois Municipal League, powiedział, że po raz pierwszy słyszy o lokalnym mieście, które zapewnia bezpośrednie fundusze mieszkańcom po wybuchu koronawirusa. „Są dobrze zarządzaną wioską, mają nadwyżkę budżetową i postanowili zwrócić ją swoim mieszkańcom” – powiedział Cole.

Mark Fowler, dyrektor wykonawczy Northwest Municipal Conference, powiedział, że miasta na północno-zachodnich przedmieściach mają różne sposoby na pomoc w czasie kryzysu, takie jak opóźnianie płatności podatku od żywności i napojów. Ale pakiet Elk Grove jest pierwszą bezpośrednią pomocą finansową.

„Oklaskiwałem Elk Grove za to, co zrobili i mam nadzieję, że jest to najlepszy sposób na pokazanie innym miastom pewnych wyjątkowych, niestandardowych ruchów, jakie można zrobić” – powiedział Fowler.

Umowa daje każdemu z 11 500 gospodarstw domowych w Elk Grove kredyt w wysokości 200 dolarów na dwumiesięczne rachunki za wodę. Przeciętny rachunek za wodę wynosi 84 dolary, więc urzędnicy przewidują, że większość klientów będzie mogła skorzystać z tego kredytu w dwóch lub trzech cyklach rozliczeniowych.

Elk Grove zrzekła się także rocznych opłat licencyjnych od 2200 firm z Elk Grove. Opłaty byłyby należne od 1 czerwca. Do kasy miejscowości miałoby wpłynąć 220 tys. dolarów od restauracji i barów, które zostały zamknięte i tych sprzedających jedzenie wyłącznie na wynos oraz 75 tys. dolarów od wykonawców budowlanych. Johnson ogłosił okres karencji dla wszystkich płatności na rzecz miasta do 31 maja bez żadnych dodatkowych opłat i kar. Obejmuje on rachunki za wodę/zaopatrzenie, bilety parkingowe/ruchu kołowego, podatek od żywności/napojów oraz podatek hotelowy/motelowy. Okres karencji zostanie poddany ponownej ocenie i może zostać przedłużony.

„Wiemy, że ten pakiet ulgowy nie uleczy wszystkich problemów finansowych, ale wiemy też, że liczy się każdy cent” – powiedział Johnson.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks