REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Elektroniczne papierosy też szkodliwe − twierdzi AMA

Elektroniczne papierosy też szkodliwe − twierdzi AMA

-

Amerykańskie stowarzyszenie medyczne (American Medical Association, AMA) z siedzibą w Chicago wykorzysta swoje wpływy celem ograniczenia sprzedaży elektronicznych papierosów.

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

REKLAMA

Największa w kraju organizacja lekarzy popiera proponowane przez administracjęds. żywności i lekarstw (Food and Drug Administration, FDA) restrykcje w zakresie sprzedaży, opakowań i reklam e-cigarettes.

FDA domaga się m.in. umieszczenia na opakowaniach ostrzeżeń przed szkodliwością elektronicznych papierosów i zakazu sprzedaży ich nieletnim. AMA naciska również na wprowadzenie ograniczeń smakowych przypominających słodycze, co może zachęcać dzieci do palenia.

Fox News podaje, że FDA czeka na więcej dowodów świadczących o szkodliwości e-cigarettes. Wprawdzie nie przeprowadzono jeszcze dokładnych badań, lecz już wiadomo, że para wypełniona nikotyną może prowadzić do uzależnienia.

Przypomnijmy, że decyzją rady miasta Chicago z połowy stycznia br. papierosy elektroniczne znalazły się na cenzurowanym. Zatwierdzona ustawa zabrania używania wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych w miejscach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie nie wolno palić normalnych papierosów i wyrobów tytoniowych. Dodatkowo, ustawa wymaga, by e-papierosy, jak i wkłady do nich, podawał sprzedawca, co ma utrudnić dostęp do tych produktów nieletnim.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks