REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoEkstradycja nastolatka wstrzymana na miesiąc

Ekstradycja nastolatka wstrzymana na miesiąc

-

17-letni Kyle Rittenhouse, oskarżony o zamordowanie dwóch osób i ranienie jednej w Kenoshy w czasie zamieszek, pozostanie w Illinois przez kolejnych 30 dni. Jego rodzice szukają prawnika, który będzie reprezentował ich syna przed sądem ws. ekstradycji do Wisconsin.

17-letni Kyle Rittenhouse, oskarżony o zastrzelenie dwóch osób w trakcie zamieszek w Kenoshy, stanął w piątek przed sądem. Sędzia Paul Novak zdecydował, że nastolatek pozostanie przez kolejnych 30 dni w areszcie dla nieletnich w powiecie Lake w Illinois.

REKLAMA

Reprezentująca Rittenhouse’a Jenniffer Snyder, obrońca z urzędu, poprosiła o odroczenie rozprawy ze względu na to, że rodzice nastolatka poszukują prywatnego adwokata, który miałby reprezentować ich syna. Kyle Rittenhouse nie był obecny na przesłuchaniu, a kolejne zaplanowano na 25 września.

Prokuratorzy powiatu Kenosha w Wisconsin w czwartek wieczorem wnieśli oskarżenie przeciwko Rittenhouse’owi o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia, lekkomyślne zabójstwo pierwszego stopnia, dwa przypadki lekkomyślnego zagrożenia bezpieczeństwa pierwszego stopnia, próbę umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia i posiadanie broni przez osobę poniżej 18. roku życia.

Oskarżenie o umyślne zabójstwo w Wisconsin jest równoznaczne z oskarżeniem o morderstwo pierwszego stopnia w Illinois. Oskarżenie o lekkomyślne zabójstwo równa się oskarżeniu o morderstwo drugiego stopnia w Illinois. Jeśli Rittenhouse zostanie skazany za zabójstwo umyślne pierwszego stopnia jako osoba dorosła, może zostać skazany na dożywocie. W Wisconsin –  podobnie jak w Illinois –  nie orzeka się kary śmierci.

Rittenhouse został aresztowany, gdy w rodzinnym Antioch oddał się w ręce policji następnego dnia po wydarzeniach w Kenoshy, gdzie postrzelił śmiertelnie 2 osoby i ranił jedną, Piątkowa rozprawa w sądzie okręgowym powiatu Lake w Illinois dotyczyła ekstradycji do Wisconsin.

(kk)

REKLAMA

2103075940 views

REKLAMA

2103076173 views

REKLAMA

2104872565 views

REKLAMA

2103076316 views

REKLAMA

2103076416 views

REKLAMA

2103076525 views