REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDziś w Chicago początek roku szkolnego

Dziś w Chicago początek roku szkolnego

-

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

Dziś do chicagowskich szkół publicznych powracają uczniowie po letniej przerwie wakacyjnej. Kuratorium oświaty Chicago Public Schools (CPS) apeluje o jak najwyższą frekwencję w pierwszym dniu nauki, a na obecnych czeka nawet nagroda. Przejazd środkami transportu miejskiego jest dziś bezpłatny dla uczniów i towarzyszących im rodziców lub opiekunów.

Prosząc uczniów o obecność w szkole, kuratorium CPS powołuje się na opinie pedagogów i psychologów, którzy wskazują, że już w pierwszym dniu zajęć formuje się motywacja do nauki i początki pozytywnych nawyków, pomagających uczniom zorganizować się i uporządkować.

REKLAMA

Dodatkowo CPS podkreśla, że od frekwencji w pierwszym dniu zależy wysokość dotacji stanowych na oświatę. Fundusze, jakie otrzymują poszczególne szkoły, naliczane są na podstawie liczby uczniów, którzy w pierwszym dniu nauki stawili się w swoich klasach.

Na wszystkich uczniów − od przedszkola do ostatniej klasy liceum (K-12) − obecnych w pierwszym dniu zajęć czeka nagroda. Są to darmowe wejściówki do Muzeum Nauki i Przemysłu, ważne do 21 czerwca 2016 r., sponsorowane przez tę instytucję już dziewiąty rok z rzędu.

Kuratorium CPS przypomina też, że wymaga od uczniów zaświadczenia o szczepieniach i badaniach. Listę obowiązkowych szczepień można znaleźć pod adresem internetowym CPS: cps.edu/pages/backtoschool.aspx. Od tego roku szkolnego wymagane są także nowe szczepienia − przeciwko zapaleniu opon mózgowych (meningitis).

Tak jak w poprzednich latach w pierwszym dniu nauki dzieci i rodzice mogą za darmo dojechać do szkół autobusami i kolejką CTA, a w ciągu roku szkolnego uczniom przysługuje zniżkowa oplata za przejazdy. Informacje dotyczące ulgowych biletów można uzyskać w kancelariach poszczególnych szkół.

CPS zapewnia, że bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem władz oświaty. W dniu dzisiejszym w rejonach miasta o dużej aktywności grup przestępczych wznowiony został program, określany jako „bezpieczna droga do szkoły”, czyli Safe Passage. Jego celem jest bezpieczne pokonanie drogi do szkoły i taki sam powrót do domu. Trasa marszruty dzieci i młodzieży jest ściśle monitorowana przez specjalne zespoły złożone z ochotników i rodziców, którzy przeprowadzają uczniów przez dzielnice o wysokiej przestępczości, a także przez ruchliwe skrzyżowania. Dodatkowo rano i popołudniu w okolicach szkół, w godzinach rozpoczęcia i zakończenia lekcji, ulice patroluje większa liczba funkcjonariuszy.

Warto przypomnieć, że tak jak w poprzednich latach szkoły zapewniają wszystkim uczniom dwa darmowe posiłki − śniadanie i lunch, a dodatkowe można kupić za niską opłatą. Inicjatywę finansują fundusze federalne.

Więcej informacji na temat nowego roku szkolnego 2015-16 w Chicago można uzyskać na stronie internetowej: cps.edu/pages/backtoschool.aspx

Chicagowskie szkolnictwo publiczne (CPS) jest trzecim pod względem wielkości systemem oświatowym w USA. Obejmuje ono około 600 szkół, do których uczęszcza 400 tys. uczniów.

(ao)

REKLAMA

2114885934 views

REKLAMA

2114886166 views

REKLAMA

REKLAMA

2116682556 views

REKLAMA

2114886306 views

REKLAMA

2114886405 views

REKLAMA

2114886513 views