REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDziś prawybory na miejsce Aarona Schocka

Dziś prawybory na miejsce Aarona Schocka

-

Kongresman Aaron Schock fot.Michael Reynolds/EPA
Kongresman Aaron Schock fot.Michael Reynolds/EPA

Dziś odbywają się prawybory na kongresmana w 18. okręgu w centralnym Illinois. Trzech republikanów i dwóch demokratów  ubiega się o miejsce Aarona Schocka, który ustąpił z urzędu w marcu, po ujawnieniu kontrowersyjnych wydatków z konta swego biura i z konta kampanii wyborczej.

Zdecydowanym faworytem wyścigu jest senator stanowy Darin LaHood, syn byłego kongresmana Raya LaHooda i byłego federalnego sekretarza ds. transportu.

REKLAMA

Darin LaHood ma poparcie Partii Republikańskiej, gubernatora Bruce’a Raunera i byłego gubernatora Jima Edgara. Senator LaHood jest z zawodu prawnikiem; pracował jako oskarżyciel w prokuraturze powiatowej i federalnej.

W wyścigu o urząd kongresmana w 18. okręgu biorą też udział: Donald Reints z Benson, menedżer techniczny w firmie ubezpieczeniowej oraz Mike Flynn z Quincy, współzałożyciel konserwatywnej witryny internetowej: biggergovernment.com.

Republikańscy kandydaci mają podobne stanowiska w kwestiach ważnych dla wyborców. Wszyscy sprzeciwiają się aborcji, zwiększeniu kontroli broni palnej i przyrzekają bronić wolności religijnej po ostatniej decyzji Sądu Najwyższego USA, która obala stanowe zakazy zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.

O nominację Partii Demokratycznej rywalizują: Adam Lopez ze Springfield, doradca finansowy i członek rady szkolnej oraz Bob Mellon z Quincy, nauczyciel historii i weteran sił zbrojnych USA .

Kandydaci deklarują przywrócenie zaufania społecznego do urzędu kongresmana w 18. okręgu, które zostało nadwyrężone przez Schocka. W sprawie wydatków skompromitowanego polityka z Peorii  dochodzenie prowadzi FBI, federalna komisja ds. wyborów oraz izbowa komisja ds. etyki w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Zwycięzcy prawyborów, republikanin i demokrata, zmierzą się w wyborach powszechnych 10 września. Obejmujący 19 powiatów 18. okręg jest tradycyjnie republikański − partia spod znaku słonia reprezentuje go nieprzerwanie od 1939 roku. Znaczna część dużego okręgu ma charakter rolniczy. 

(ao)

REKLAMA

2107360587 views

REKLAMA

2107360819 views

REKLAMA

2109157210 views

REKLAMA

2107360960 views

REKLAMA

2107361059 views

REKLAMA

2107361167 views