REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dziś Halloween

Dziś Halloween

-

Halloween to wyjątkowy wieczór. Aby dzieciom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo na ulicach, pamiętaj o podstawowych zasadach:

1. Przechodź przez ulice w oznaczonych miejscach, korzystając z przejść dla pieszych oraz przestrzegając zasad sygnalizacji świetlnej.
2. Odłóż telefon! Nic nie odwraca uwagi, od tego, co się dzieje na jezdni, bardziej niż ekran smartfona.
3. Zaopatrz dzieci w elementy odblaskowe lub latarki, by były widoczne w zapadającym zmroku.
4. Naucz dzieci łapać kontakt wzrokowy z kierowcą podczas przechodzenia przez jezdnię. Dziecko musi być pewne, że kierowca na pewno widzi je na pasach.
5. Nie pozwalaj dzieciom na przebieganie ulicy pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Nadjeżdżający kierowca nie spodziewa się na pieszego w nieoznaczonym miejscu i może nie mieć czasu na hamowanie, zwłaszcza kiedy jest ciemno, a nawierzchnia morka i śliska.
6. Dzieciom poniżej 12 lat zawsze powinna towarzyszyć osoba dorosła, a zbieranie łakoci powinno ograniczyć się do sąsiedztwa i przestrzeni, którą znamy.
7. Nie pozwól dziecku chodzić samemu. Kostiumy i maski mogą sprawić, że dziecko weźmie osobę obcą za kogoś znajomego i zaufa jej.
8. Upewnij się, ze kostium nie jest łatwopalny i może być ściągnięty z łatwością. Maski i farby na twarzy nie powinny ograniczać pola widoczności dziecka.
9. Upewnij się, ze znasz zasady i godziny dotyczące zbierania słodyczy i pukania do domów sąsiadów, które obowiązują w Twojej okolicy.
10. Oświetl swój dom, zwłaszcza schody, okna i drzwi wejściowe, usuń wszelkie przedmioty, o które dzieci mogą się potknąć lub przewrócić. Upewnij się, że dom jest bezpieczny dla pukających do drzwi dzieci.
11. Zanim dziecko zje łakocie, obejrzyj je dokładnie i wyrzuć te, które nie są opakowane lub ich papierki są naruszone. Wszelkie podejrzenia natychmiast zgłoś na policję. (ar)

REKLAMA

 

fot.Erik S Lesser/EPA/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks