REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Działacze Greenpeace aresztowani za baner na Trump Tower

Działacze Greenpeace aresztowani za baner na Trump Tower

-

Aktywiści Greenpeace oskarżeni o zniszczenie Trump Tower. Od lewej: Jeremy Alpert, Taylor Blevons, David Khoury i Wendy Jennings fot.Chicago Police

Sześć osób, w tym czworo z organizacji Greenpeace, oskarżono w niedzielę za umieszczenie transparentu z wizerunkiem Ziemi na Trump Tower w Chicago na znak protestu przeciwko stanowisku administracji Trumpa wobec globalnego ocieplenia.

Jak informuje chicagowska policja, przestępstwa w postaci uszkodzenia mienia i wykroczenia w formie lekkomyślnego zachowania dopuściło się czterech działaczy organizacji Greenpeace: 27-letnia Taylor Blevons z Deerfield, 38-letnia Wendy Jennings z Minneapolis w Minnesocie, 43-letni Jeremy Alpert z Glencoe oraz 47-letni David Khoury z Leslie w Arkansas. Każdemu wyznaczono kaucję w wysokości 25 tys. dolarów. W sądzie mają stawić się 14 lipca.

Demonstranci zostali aresztowani w piątek, tuż po godz. 13.30, podczas umieszczania transparentu na 16. piętrze budynku. Jedna z zatrzymanych osób oświadczyła: „Ignorowanie faktu zmian klimatycznych i wycofanie USA z paryskiego porozumienia jest kolejną oznaką, że miliarderzy (…) przedkładają krótkoterminowy zysk korporacji nad mieszkańców naszej planety i nią samą. Nie będziemy akceptować zagrożenia, jakie stwarza administracja Trumpa”.

Oprócz działaczy policja zatrzymała dwie mieszkanki Lincoln Square. Usłyszały zarzuty nieodpowiedzialnego zachowania.

(as)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks