REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dyskusja o książce "Igrzyska śmierci"

Dyskusja o książce “Igrzyska śmierci”

-

We wtorek 16 kwietnia 2013 odbyło się w Art Gallery Kafe drugie spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną w Wood Dale.

Tym razem przedmiotem dyskusji była opowieść Igrzyska śmierci Suzanne Collins.

REKLAMA

Ku radości organizatorów na spotkanie przybyło ponad dwadzieścia osób.

Wizja świata wykreowanego przez Suzanne Collins jest niesamowicie realna i – trzeba przyznać – mało pocieszająca. Pokazuje, że pomimo postępu nauki wciąż nie rozwiązujemy podstawowych kwestii – głodu, ubóstwa i wojen. Bogaci bedą się bogacić, a biedni zostaną zdeptani.

Jak się okazało podczas dyskusji, lektura ta przypomniała również czytelnikom, że żyjemy w świecie, gdzie najwyżej cenioną wartością jest pieniądz, który pozwala odejść od wszelkich wartości, dzięki którym jesteśmy ludźmi.

“Igrzyska śmierci” to poruszająca opowieść o fikcyjnym świecie niedalekiej przyszłości, w którym okrutne władze co roku gotują dla społeczeństwa krwawą rozrywkę emitowaną w telewizji.

Bohaterka, 16-letnia Katniss dostała porządną szkołę życia po śmierci ojca, bierze udzial w turnieju, lecz aby zwyciężyć, musi dokonać wyboru między życiem a miłością, między instynktem samozachowawczym a człowieczeństwem.

Kolejne spotkanie Klubu Książki dopiero 18 czerwca, ale już dzisiaj zachęcamy do wypożyczenia w AGK i w bibliotece wspomnień Wiesława Adamczyka “Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. Pozycję tę wybrali uczestnicy poprzedniego spotkania, wypełniając ankietę na temat książek godnych szczególnej uwagi.

Może uda się namówić do udziału w najbliższym spotkaniu autora książki, Wiesława Adamczyka.

Zapraszamy do uczestnictwa w Klubie Książki nowych czytelników dobrej literatury, bo warto sięgnąć po interesującą książkę i warto spędzić z nami czas.

Anna Gogacz

 

REKLAMA

Poprzedni artykułRing wolny
Następny artykuł40 lat Wichrów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks