REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDyrektor Departamentu Opieki nad Dziećmi i Rodziną oskarżony za łamanie praw dzieci

Dyrektor Departamentu Opieki nad Dziećmi i Rodziną oskarżony za łamanie praw dzieci

-

Sąd oskarżył dyrektora Departamentu Opieki nad Dziećmi i Rodziną (Department of Children and Family Services, DCFS), Marca Smitha o  łamanie praw dzieci i zarządził karę grzywny.

Dyrektor Departmanetu Opieki nad Dziećmi i Rodziną (Department of Children and Family Services, DCFS) –  Marc Smith został oskarżony za niestosowanie się do nakazów sądowych dotyczących umieszczania dzieci w odpowiednich placówkach, a tym samym za łamanie ich praw. Sędzia nałożył 6 stycznia grzywnę w wysokości 1000 dolarów za każdy dzień łamania nakazów sądowych, dopóki Smith nie zastosuje się do nich.

REKLAMA

Jak powiedział opiekun publiczny, Charles Golbert, „w ciągu 30 lat praktyki zawodowej w sądzie dla nieletnich nie pamiętam ani razu, aby sędzia oskarżył dyrektora lub jakiegokolwiek urzędnika DCFS wysokiego szczebla o niestosowanie się do nakazów sądowych czy obrazę sądu. To bezprecedensowe i wskazuje  na kryzys placówki”.

Oskarżenie Smitha dotyczyło przypadków dwojga dzieci: 9-letniej dziewczynki i 13-letniego chłopca. Dziewczynka przez ponad siedem miesięcy była zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, chociaż w ciągu tych miesięcy sąd wydał wiele nakazów umieszczenia jej w szpitalu. Jako niemowlę dziewczynka była niedożywiona, seksualnie wykorzystywana przez brata, a matka zmuszała ją do aktów seksualnych z dorosłymi, w tym wypróżniania się osób dorosłych na twarzy dziecka, jak podały władze.

Drugi przypadek dotyczył 13-letniego chłopca z poważnymi problemami psychicznymi. Zmuszono go do spania w pomieszczeniu gospodarczym, zanim został umieszczony w tymczasowym schronisku w Mount Vernon w stanie Illinois. Miało to być miejsce „tymczasowe”, gdzie miał przebywać nie dłużej niż 30 dni. Okazało się, że chłopiec jest tam już ponad 145 dni.

W ciągu ostatniego roku ponad 350 dzieci objętych opieką DCFS zostało przeniesionych do szpitali psychiatrycznych, ponieważ departament nie miał ich gdzie umieścić.

(aos)

REKLAMA

2109180280 views

REKLAMA

2109180512 views

REKLAMA

REKLAMA

2110976903 views

REKLAMA

2109180653 views

REKLAMA

2109180752 views

REKLAMA

2109180860 views