REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dwóch futbolistów z Wheaton College zgłosiło się na policję

Dwóch futbolistów z Wheaton College zgłosiło się na policję

-

Dwóch spośród pięciu futbolistów z Wheaton College oskarżonych o znęcanie się nad młodszym kolegą, zgłosiło się na policję. Prokuratura spodziewa się, że pozostała trójka odda się w ręce wymiaru sprawiedliwości w najbliższych dniach.

Nazajutrz po wydaniu przez sędziego powiatu DuPage 18 września nakazu aresztowania na policję w Wheaton zgłosił się 21-letni Kyler Kregel i również 21-letni Noah Spielman. Prokuratura spodziewa się, że pozostała trójka, 22-letni James Cooksey, 21-letni Benjamin Pettway oraz 22-letni Samuel TeBos zgłoszą się na policję w najbliższym czasie.

REKLAMA

Dwaj mężczyźni przyszli na policję w towarzystwie swoich rodziców i prawników, wpłacili kaucję i otrzymali datę stawienia się w sądzie.

Wszyscy futboliści oskarżeni są o poważne pobicie, bandyckie rozruchy oraz bezprawne przetrzymywanie.

Według prokuratury, w marcu 2016 r. zawodnicy zaatakowali w akademiku studenta pierwszego roku, skrępowali go taśmą, na głowę założyli poszewkę od poduszki i wepchnęli do samochodu. Następnie bili i znęcali się nad nim, po czym pozostawili półnagiego na boisku.

Wkrótce po incydencie student, którego tożsamości nie ujawniono, zrezygnował z nauki w Wheaton College. Gazecie „Chicago Tribune”, która jako pierwsza dotarła do policyjnego raportu, powiedział, że incydent miał druzgocący wpływ na jego życie.

Policja z Wheaton zdecydowała o zezwoleniu mężczyznom na samodzielne zgłoszenie się na policję, gdyż współpracowali ze śledczymi i zdaniem władz nie stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Przedstawiciele uczelni poinformowali, że cała piątka została zawieszona w treningach i meczach.
(jm)

Na zdj.: Oskarżeni futboliści. Od góry, z lewej: James Cooksey, Kyler Kregel i Benjamin Pettway. Dół, od lewej: Noah Spielman i Samuel TeBos
fot.Wheaton College

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks