REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dwa zabójstwa w dwa dni, jeden sprawca

Dwa zabójstwa w dwa dni, jeden sprawca

-

Poszukiwany mężczyzna po zabójstwach w Rogers Park fot.Chicago Police

Zamaskowany zabójca w ciągu dwóch dni zastrzelił dwóch mężczyzn na ulicy w rejonie Rogers Park na północy Chicago. Policja apeluje o pomoc w jego identyfikacji.

REKLAMA

Policja ustaliła, że strzały padły z tej samej broni i we wtorek opublikowała zdjęcie zamaskowanego sprawcy, uzyskane z okolicznych kamer monitoringu. Jednocześnie zwróciła się do mieszkańców o pomoc w jego zidentyfikowaniu.

W poniedziałek, 1 października około 10.20 pm zamaskowany i uzbrojony mężczyzna podszedł do idącego ścieżką spacerową w Loyola Park 24-letniego Eliyahu Moscowitza i strzelił mu w głowę.

Dzień wcześniej około 10 rano w podobnym stylu i w tej samej dzielnicy zabito 73-latka Douglassa Wattsa, który wyprowadzał psy w rejonie 1400 W. Sherwin.

Motywy działania zabójcy są nieznane, zamordowanym ofiarom nic nie zabrano. Policja nie wyklucza zbrodni na tle nienawiści – pierwsza ofiara była gejem, zaś druga była pochodzenia żydowskiego.

O pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy zaapelował komendant chicagowskiej policji Eddie Johnson. Osoby mogące udzielić informacji w sprawie zabójcy proszone są o telefon pod nr (312) 744-8261 lub 911. Można też dokonywać anonimowych zgłoszeń na stronie cpdtip.com.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks