REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Drugie spotkanie Strajku Kobiet w Chicago (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Drugie spotkanie Strajku Kobiet w Chicago (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

Drugie spotkanie osób wspierających postulaty Strajku Kobiet w Polsce odbyło się w niedzielę o 5:00 pm przed Konsulatem Generalnym RP przy Lake Shore Drive.

Drugie spotkanie przed Konsulatem Generalnym RP przy Lake Shore Drive zgromadziło ponad 200 osób. Wszyscy wspierali postulaty Strajku Kobiet w Polsce oraz protestowali przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, w którym sędziowie orzekli, że przepis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Spotkanie było liczniejsze niż pierwsze, demonstrujący przynieśli więcej transparentów, a także znicze, z których ustawili znak strajku – błyskawicę. Kilkadziesiąt par zatańczyło poloneza.

 

Spotkanie trwało godzinę, a bezpieczeństwo uczestników monitorowała policja.

Organizatorzy planują kolejne wydarzenia w miarę rozwoju sytuacji w Polsce. Wszystkie spotkania ogłaszane będą na portalu Facebook.

W Polsce protesty trwają od 22 października. Największy dotychczas protest zgromadził w piątek 30 października na ulicach Warszawy ponad 150 tys. osób z całego kraju. Wyrok TK nie został dotychczas opublikowany, przy czym ostateczną datą jego publikacji jest 2 listopada.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że demonstrantki i demonstraci marnują swoją energię w Chicago i wcale ich nie poważam. Jak chcą naprawdę walczyć PiS to powinni (użyję ich “subtelnego i kulturalnego” języka) w………..ć do Polski i tam walczyć z PiS. Demonstrować przed konsulatem przy ulicy Lake Shore Drive to żadna sztuka i bohaterstwo.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks