REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Drugi oskarżony w sprawie pasażera zepchniętego na tory

Drugi oskarżony w sprawie pasażera zepchniętego na tory

-

Aresztowano drugiego nastolatka w związku ze śmiercią mężczyzny zepchniętego z peronu CTA pod koła pociągu. W piątek miał stanąć przed sądem w sprawie kaucji.

19-letni Fajour Hodges, mieszkaniec Humboldt Park, został aresztowany w czwartek 16 kwietnia na południu Chicago I oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w związku ze śmiercią byłego żołnierza Marine, 29-letniego Mamadou Balde’a.

REKLAMA

Kilka dni wcześniej aresztowano jego kolegę, 18-letniego Ryana Munna, który również usłyszał zarzut morderstwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 kwietnia na stacji czerwonej linii Jackson w rejonie 200 S. State St. 29-letni Mamadou Balde, mieszkaniec dzielnicy West Rogers Park i były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej (U.S. Marine), rozmawiał na peronie z dwoma mężczyznami, którzy zaczęli go bić, a następnie zepchnęli na tory, po których jechał pociąg. Pociąg uderzył w byłego żołnierza, jego śmierć stwierdzono na miejscu. Atak zarejestrowały miejskie kamery monitoringu.

Hodges w piątek 17 kwietnia miał stanąć przed sądem w sprawie kaucji. Wcześniej, 12 kwietnia sędzia odmówił możliwości wyjścia za kaucją pierwszemu oskarżonemu.

Stacja i podziemny tunel w rejonie Jackson w ostatnim czasie były miejscami kilku agresywnych ataków. W lutym muzyk polskiego pochodzenia został tam dźgnięty nożem, a inny mężczyzna zginął w strzelaninie.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks