REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDruga osoba oskarża księdza Pflegera o molestowanie

Druga osoba oskarża księdza Pflegera o molestowanie

-

Druga domniemana ofiara wykorzystania seksualnego przez popularnego chicagowskiego księdza i aktywistę zgłosiła się do archidiecezji chicagowskiej – poinformowano w niedzielę wieczorem. To brat pierwszej ofiary. W obu przypadkach do molestowania miało dochodzić przed 40 laty. Ksiądz Pfleger, jego prawnicy i zwolennicy zaprzeczają oskarżeniom.

REKLAMA

Brat osoby, która na początku stycznia oskarżyła księdza Michaela Pflegera o molestowanie, zgłosił się do archidiecezji chicagowskiej twierdząc, że również był molestowany. Po pierwszym oskarżeniu proboszcz parafii św. Sabiny został odsunięty od obowiązków duszpasterskich na czas śledztwa.

W rozmowie ze stacją CBS2 bracia powiedzieli, że molestowanie zaczęło się we wczesnych latach 70., gdy mieli około 12-13 lat, a Pfleger był seminarzystą w parafii na zachodzie Chicago. Chłopcy mieli pochodzić z biednej dzielnicy nękanej przestępczością, zaś młody ksiądz miał roztoczyć nad nimi opiekę. Twierdzą, że do niedawna nie wiedzieli, że dzielą podobne, przykre doświadczenia związane z Pflegerem.

Prawnicy Pflegera, jak i on sam gorliwie zaprzeczają oskarżeniom. W niedzielę w liście do mediów adwokaci zwrócili uwagę, że pod koniec 2020 jeden z braci przysłał księdzu odręcznie napisany list, w którym domagał się sumy 20 tys. dol. i robił aluzje do ugód zawieranych z kościołem przez inne ofiary. Zwrócili uwagę, że druga ofiara ma problemy z nałogiem oraz przeszłość kryminalną.

71-letni ksiądz Michael Pfleger od 1981 r. jest proboszczem afroamerykańskiej katolickiej parafii św. Sabiny (przy 1210 W. 78th Place i Racine Ave.) i zagorzałym działaczem na rzecz zwalczania przemocy i biedy na południu Chicago.

Archidiecezja chicagowska kilkakrotnie próbowała usunąć popularnego i kontrowersyjnego proboszcza z parafii. Nie udawało się to pod naciskiem parafian i organizacji dzielnicowych.

Zgodnie z procedurami, zarzuty zgłoszono do stanowego departamentu ds. rodzin i dzieci (Illinois Department of Children and Family Services, DCFS) oraz prokuratury powiatu Cook.
Ksiądz zgodził się współpracować z archidiecezją.

Na poniedziałek przed południem przed kościołem św. Sabiny zaplanowano wiec w obronie Pflegera. Członkowie rady parafialnej oraz parafianie z kościoła św. Sabiny są przekonani, że Pfleger zostanie oczyszczony z zarzutów.

Archidiecezja z kolei przypomina, że zarzuty nie są dowodem winy. Podkreśla jednak, że wszystkie zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego przez pracownika archidiecezji są traktowane bardzo poważnie.

(jm)

REKLAMA

2107396421 views

REKLAMA

2107396653 views

REKLAMA

2109193044 views

REKLAMA

2107396794 views

REKLAMA

2107396893 views

REKLAMA

2107397001 views