REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Drożej za komunikację publiczną?

Drożej za komunikację publiczną?

-

Cięcia w budżecie stanu Illinois będą prawdopodobnie powodem podwyżki cen biletów dla wszystkich korzystających z komunikacji publicznej.

fot. Daniel Schwen/Wikimedia
fot. Daniel Schwen/Wikimedia

REKLAMA

Kompaniom transportowym – CTA, Metra i Pace – grozi utrata milionów dolarów do tej pory przyznawanych przez stanowy Departament Transportu (Illinois Department of Transportation).

Wciąż brak sprecyzowanych planów, lecz podwyżka cen biletów może wejść w życie już w niedalekiej przyszłości.

Redukcja stanowego budżetu jest przewidziana na rok bieżący i prawdopodobnie także na roku 2014.  Departament już zredukował fundusze dla firm transportowych o 50 proc. – z 34 mln dol. do 17 mln dol.

Z podwyżką cen biletów muszą się liczyć przede wszystkim osoby o niskich dochodach, emeryci oraz uczniowie i studenci – grupy podróżnych najwięcej korzystające z dopłat stanowych.

Dyrekcje CTA i RTA  ostrzegają, że z utraconych funduszy do tej pory opłacały pensje kierowców autobusowych i pokrywały część kosztów paliwa.

CTA, Metra i Pace wciąż prowadzą dyskusje, w jaki sposób dokonać restrukturyzacji swoich budżetów. Przedstawiciele tych kompanii zapewniają, że rozmowy o podwyżce cen biletów na razie nie są prowadzone, ale zapewne rozpoczą się wkrótce.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks