REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Drinki alkoholowe na wynos w Illinois

Drinki alkoholowe na wynos w Illinois

-

Ustawodawcy stanu Illinois starają się wyjść naprzeciw potrzebom restauracji i barów, które zmagają się z problemami w wyniku pandemii COVID-19. Nowa ustawa stanowa ma umożliwić sprzedaż i kupno wyskokowych drinków na wynos.

Ustawa (House Bill 2682) jest w praktyce formą planu pomocowego dla barów i restauracji. Została przegłosowana przez obie izby parlamentu stanowego podczas jego specjalnej sesji i skierowana do gubernatora do podpisu.

REKLAMA

W myśl ustawy możliwe będą zamówienie i odbiór gotowych drinków z barów i restauracji, wyłącznie jednak w zapieczętowanych szczelnie opakowaniach. Wyskokowe napoje – w myśl przepisów – będą mogły być przechowywane w bagażnikach i innych niedostępnych miejscach w samochodzie.

Projekt ustawy przewiduje również złagodzenie przepisów i opłat dla posiadaczy licencji na alkohol, którzy zamknęli swoje firmy z powodu pandemii; w praktyce oznacza to, że oczekująca na podpis gubernatora ustawa ma łagodzić opłaty za licencję na alkohol oraz automatycznie je odnowić i przedłużyć. Ustawa będzie obowiązywać przez rok. Illinois będzie 35. stanem, który pozwoli na sprzedaż alkoholowych koktajli i napojów na wynos.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks