REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dożywocie za zrabowanie samochodu?

Dożywocie za zrabowanie samochodu?

-

Od lewej: Raynell Lanford, Javion Bush, Jamaal Ashshaheed, Jamar Jarvis fot.Chicago police

Czterech nastolatków z Chicago stanęło przed sądem federalnym w związku z zarzutami o sterroryzowanie bronią policjanta po służbie i przejęcie jego samochodu. Bandytom grozi dożywocie.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 18 października ubiegłego roku w chicagowskiej dzielnicy Edgewater. Trzech nastolatków otoczyło kierowcę samochodu marki Lexus RX 400h, sterroryzowało go bronią, po czym odjechało przejętym pojazdem. Następnie dołączył do nich czwarty młody mężczyzna, którego zadaniem było ukrycie zrabowanego samochodu. Napadniętym kierowcą był chicagowski policjant po służbie.

Przed sądem federalnym stanęło czterech nastoletnich mieszkańców Chicago: 18-letni Jamar Jarvis, 19-letni Raynell Lanford, 19-letni Jamal Ashsaheed i 19-letni Javion Bush. Pierwszym trzem postawiono zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej, napadu z bronią w ręku i siłowego przejęcia samochodu. Grozi im kara dożywotniego więzienia. Bush został oskarżony o pomoc w uprowadzeniu samochodu i grozi mu siedem lat pozbawienia wolności. Szajka odpowie też za nieudaną próbę zrabowania samochodu, którą bandyci podjęli dzień wcześniej w dzielnicy Uptown.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks