REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dotacje na 10 tys. dolarów dla poszkodowanych restauracji i barów w Chicago

Dotacje na 10 tys. dolarów dla poszkodowanych restauracji i barów w Chicago

-

Miasto Chicago proponuje po 10 tys. restauracjom i barom, które ucierpiały na przepisach związanych z pandemią. Pomoc jest częścią pakietu programów pomocowych dla firm związanych z biznesem gastronomiczno-hotelarskim.

Już wkrótce bary i restauracje będą mogły aplikować o dotacje w wysokości 10 tys. dolarów od miasta.

REKLAMA

Dotacje są częścią pakietu programów ogłoszonych przez miasto w czwartek, mających na celu pomoc branży gastronomiczno-hotelarskiej, która od wielu miesięcy zmaga się z pandemią, a obecnie boryka się z zakazem serwowania pod dachem. Wiele restauracji i barów zostało zamkniętych na stałe. Równie wiele – w obliczu wzrostu liczby zachorowań w Chicago – będzie z problemami zmagać się najbliższej zimy.

Aby pomóc biznesom w obliczu strat, które poniosły i nadchodzących wyzwań, miasto tworzy program dotacji o łącznej sumie 10 milionów dolarów, który zapewni niezależnym barom i restauracjom dotacje w wysokości po 10 tys. dolarów – zapowiedziała burmistrz Lori Lightfoot. Dotacje, dostępne w całym mieście, będą rozdzielane za pomocą systemu loteryjnego.

Wnioski będą przyjmowane od 16 listopada, a dotacje zostaną rozdzielone do końca roku. Więcej informacji na temat sposobu składania wniosków zostanie opublikowanych w najbliższych dniach.

Wiadomo jednak, że dotacje nie będą dostępne dla sieci, które mają więcej niż dwa punkty, a roczny dochód wnioskującego nie może przekraczać 3 milionów dolarów. Przedsiębiorcy we wniosku będą musieli również wykazać stratę w wysokości co najmniej 25 procent swojego rocznego dochodu netto w okresie po 1 marca. Wiadomo również, że przedsiębiorcy będą musieli wykorzystać dotacje na wynagrodzenia, czynsz lub kredyt hipoteczny, usługi komunalne lub inwentaryzację.

Równocześnie burmistrz Light foot ogłosiła trzy inne programy dla branży gastronomiczno-hotelarskiej: Delivery Fees, Takeout Chicago i Job Training. Miasto planuje ograniczyć opłaty za dowóz jedzenia, zachęcać do kupowania na wynos w chicagowskich restauracjach oraz wspierać pracowników w branży w zakresie szkoleń i poszukiwania pracy (chiserves.com). Program jest finansowany z pieniędzy pochodzących z CARES Act.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks