REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDorothy Brown odpadła z wyścigu na burmistrza

Dorothy Brown odpadła z wyścigu na burmistrza

-

Sekretarz sądu okręgowego powiatu Cook Dorothy Brown została usunięta z listy kandydatów na burmistrza. Przyczynili się do tego współpracownicy Toni Preckwinkle, jednej z faworytek wyścigu. Uczestniczy w nim aktualnie 14 kandydatów.

REKLAMA

Chicagowska Rada Elekcyjna orzekła, że Dorothy Brown nie uzyskała wymaganej liczby podpisów wyborców pod swoim podaniem o przyznanie statusu kandydata na burmistrza i w związku z tym nie może być wpisana na listę wyborczą.

Aby uzyskać status kandydata na burmistrza Chicago, należało zgromadzić 12,5 tys. podpisów rejestrowanych wyborców.

Oryginalnie na liście wyborczej figurowało 21 nazwisk pretendentów do burmistrzowskiego fotela. Po zakwestionowaniu podpisów wyborców na podaniach o status kandydata, liczba uczestników wyścigu stopniała do 14.

Ostatecznie 26 lutego w szranki wyborcze o urząd burmistrza stanie stanie 14 osób (według kolejności na karcie wyborczej): Jerry Joyce, Paul Vallas, Willie Wilson, Toni Preckwinkle, William Daley, Garry McCarthy, Gery Chico, Susana Mendoza, Amara Enyia, La Shawn Ford, Neal Sales-Griffin, Lori Lightfoot, Bob Fioretti oraz John Kozlar.

(ao)

Na zdjęciu: Dorothy Brown fot.Dorothy Brown for Mayor/Facebook

2 KOMENTARZE

    • Polonia w Chicago nie potrafi się zmobilizować, aby wybrać jednego aldermana. O kandydacie na burmistrza trudno nawet marzyć. Aldl. Arena w Jefferson Park zarzuca mieszkańcom segregację rasową, a prawdopodobnie zostanie wybrany na trzecią kadencję. Prezentuje siebie jako kandydat niezależny od chicagowskiego układu. Jest to oczywiście kpina z mieszkańców, ale jak pokazały wybory listopadowe do kongresu nie dociera to do umysłów wielu rezydentów w Jefferson Park. Głosował kilka razy przeciw inicjatywom Emanuela, ale to nie czyni go kandydatem niezależnym. Jest członkiem partii „demokratycznej”, popierał w wyborach prezydenckich socjalistę Sandersa. Jest więc zwolennikiem totalitarnych rządów, co wynika nawet z jego niektórych poczynań w Jefferson Park.

REKLAMA

2102830489 views

REKLAMA

2102830722 views

REKLAMA

2104627114 views

REKLAMA

2102830865 views

REKLAMA

2102830965 views

REKLAMA

2102831074 views