REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDorothy Brown i Neal Sales-Griffin wśród kandydatów na burmistrza

Dorothy Brown i Neal Sales-Griffin wśród kandydatów na burmistrza

-

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sekretarz sądu okręgowego powiatu Cook Dorothy Brown ogłosiła oficjalnie swoją kandydaturę na burmistrza Chicago, choć jest przedmiotem śledztwa władz federalnych. Do sporej grupy pretendendów do najwyższego urzędu w mieście dołączył też właściciel firmy informatycznej Neal Sales-Griffin.

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami, Dorothy Brown do wyścigu na burmistrza przystąpiła oficjalnie w niedzielę, 22 kwietnia podczas konferencji prasowej w chicagowskim hotelu Hilton.

Brown w swoim wystąpieniu deklarowała, że jako burmistrz będzie współpracować ze wszystkimi społecznościami, by przekształcić wszystkie rejony miasta, nawet te obecnie zaniedbane, w metropolię światowej klasy. – Chicago ma budżet w wysokości ponad 8 mld dol. i ponad 35 tys. pracowników. Przyrzekam, że każdy dolar zostanie wydany w sposób sprawiedliwy i wyrównany na usługi dla mieszkańców – zaznaczyła Brown.

Oświadczenie kandydatki zostało przyjęte ze sceptycyzmem przez komentatorów politycznych, ponieważ jest ona przedmiotem śledztwa władz federalnych, które prowadzą śledztwo w sprawie korupcji oraz innych nieprawidłowości w jej biurze. Brown podejrzana jest od kilku lat m.in. o przyjmowanie łapówek za stanowiska i promocje, ale jak dotąd nie została o nic formalnie oskarżona.

W 2016 r. Brown z łatwością wygrała reelekcję na sprawowany urząd bez poparcia Partii Demokratycznej, która odmówiła jej wyborczej rekomendacji po tym, jak władze federalne ujawniły, że prowadzą śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w sekretariacie sądu. Śledczy federalni stawiają też Brown zarzuty przyjęcia pożyczki od podwładnego, przeznaczonej dla jej męża.

W weekend do sporego grona kandydatów na burmistrza dołączył również właściciel przedsiębiorstwa nowoczesnych technologii informatycznych Neal Sales-Griffin. Afroamerykański biznesmen oświadczył, że ogłosił swoją kandydaturę, ponieważ Rahm Emanuel nie sprawdził się jako burmistrz i nie wykonuje dobrze swojej pracy. Podczas godzinnego przemówienia Sales-Griffin nie przedstawił szczegółowego programu wyborczego, ale stwierdził, że jako burmistrz będzie zapobiegał zmniejszaniu się populacji Chicago oraz będzie angażował mieszkańców procesy demokratyczne oraz aktywność społeczno-polityczną.

W licznej grupie kandydatów na burmistrza Chicago, chcących się zmierzyć z Rahmem Emanuelem, są m.in.: były szef chicagowskiej policji Garry McCarthy, były szef chicagowskiego szkolnictwa Paul Vallas, były kandydat na wicegubernatora Ra Joy, prawniczka Lori Lightfoot, były dyrektor szkoły i nauczyciel Troy LaRaviere oraz afroamerykański biznesmen-milioner Willie Wilson.

(ao)

Na zdjęciu: Dorothy Brown fot.Victor Powell/www.cookcountyclerkofcourt.org

REKLAMA

2103324054 views

REKLAMA

2103324287 views

REKLAMA

2105120679 views

REKLAMA

2103324430 views

REKLAMA

2103324530 views

REKLAMA

2103324639 views