REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrezydent Donald Trump w Kenoshy (ZDJĘCIA)

Prezydent Donald Trump w Kenoshy (ZDJĘCIA)

-

Prezydent Donald Trump odwiedził we wtorek po południu Kenoshę. Wizyta odbyła się ponad tydzień po postrzeleniu czarnoskórego Jacoba Blake’a. Doszło do niej pomimo próśb gubernatora Wisconsin Tony’ego Eversa i burmistrza Kenoshy Johna Antaramiana, żeby prezydent w obliczu skomplikowanej sytuacji odłożył swoją wizytę w mieście.

Prezydent Donald Trump w towarzystwie prokuratora generalnego Billa Barra i p.o. sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego Chada Wolfa wylądował w Waukegan o godzinie 12:54. Podczas przejazdu do Mary D. Bradford High School, prezydent odwiedził miejsca zniszczone podczas zamieszek i spotkał się m.in. z właścicielami ponad 100-letniego sklepu meblowego, którym – podobnie jak innym przedsiębiorcom  – obiecał „odbudować biznesy”. Prezydent chwalił pracowników biura szeryfa mówiąc, że zrobili „fantastyczną robotę”.

REKLAMA

Po wizycie w centrum operacyjnym w sytuacjach awaryjnych (Emergency Operations Center), które tymczasowo mieści się w budynku szkoły, prezydent wziął udział w spotkaniu przy „okrągłym stole” nt.  bezpieczeństwa w Wisconsin. W jego trakcie prezydent Trump wielokrotnie mówił o tym, że poprawa sytuacji w mieście i zatrzymanie fali zamieszek były możliwe wyłącznie dzięki obecności Gwardii Narodowej.

W czasie spotkania padły gorzkie słowa pod adresem demokratycznych włodarzy miast i stanów – prezydent oskarżył ich o umożliwienie manifestantom niszczenia mienia. Przy tej okazji prezydent Trump odniósł się również do sytuacji w Chicago, nazywając ją „całkowitą katastrofą”, a zarządzających miastem „skrajnie lewicowymi demokratami”.

Zapytany o sprzeciw wobec systemowego rasizmu wyrażany w trakcie pokojowych demonstracji i tego, czy jest to ważny temat, prezydent uniknął odpowiedzi, mówiąc, że widzi przede wszystkim „niezwykłą przemoc”.

W programie oficjalnej wizyty nie znalazło się spotkanie z rodziną postrzelonego Jacoba Blake’a. W czasie wizyty prezydenta rodzina zorganizowała spotkanie w miejscu postrzelenia mężczyzny, utrzymane w konwencji pikniku, które miało „wesprzeć społeczność Kenoshy”.

Prezydent Trump zgromadził w Kenoshy zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników oraz protestujących pod znakiem „Black Lives Matter”, którzy oczekiwali na przejazd kolumny prezydenckiej oddzieleni od ulic barierkami i wozami opancerzonymi.

Wizyta prezydenta w Kenoshy trwała 2 godziny 20 minut.

(kk)

Zdjęcia: Jacek Boczarski

REKLAMA

2102959082 views

REKLAMA

2102959315 views

REKLAMA

2104755707 views

REKLAMA

2102959458 views

REKLAMA

2102959558 views

REKLAMA

2102959667 views