REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDonald Trump poparł Darrena Baileya w republikańskich prawyborach na gubernatora (WIDEO)

Donald Trump poparł Darrena Baileya w republikańskich prawyborach na gubernatora (WIDEO)

-

Były republikański prezydent Donald Trump udzielił oficjalnego poparcia senatorowi stanowemu Darrenowi Baileyowi w prawyborach Partii Republikańskiej na gubernatora Illinois. Trump wziął udział w sobotę w wiecu wyborczym w Mendon w powiecie Adams w Illinois.

Tuż przed prawyborami zaplanowanymi na wtorek 28 czerwca z wizytą do Illinois przybył były republikański prezydent Donald Trump. Podczas sobotniego wiecu wyborczego pod nazwą „Save America” na terenach targowych (Adams County Fairgrounds) w miejscowości Mendon, niedaleko Quincy, Trump ogłosił, że poparł senatora stanowego Darrena Baileya w prawyborach Partii Republikańskiej na gubernatora Illinois.

REKLAMA

Nazywając senatora Illinois „zagorzałym zwolennikiem drugiej poprawki” (gwarantującej prawo do posiadania broni) i orędownikiem wolności religijnej, Trump powiedział, że Bailey ma jego całkowite poparcie.

„On (Bailey) chce obniżyć wasze podatki” – mówił były republikański prezydent do tłumu jego zwolenników, którzy na wiec zjechali z całego Illinois. „Chce sprawić, by Illinois znów stało się konkurencyjne”.

Oprócz Baileya o nominację Partii Republikańskiej walczy pięciu innych kandydatów: Richard Irvin, Paul Schimpf, Gary Rabine, Max Solomon i Jesse Sullivan.

Donaldowi Trumpowi na wiecu w Quincy towarzyszyła republikańska kongresmenka Mary Miller. Były prezydent już w styczniu udzielił Miller oficjalnego poparcia w jej staraniach o kolejną kadencję w Kongresie USA. W republikańskich prawyborach jej przeciwnikiem w 15. okręgu, po zmianie granic okręgów kongresowych w Illinois, jest kongresmen Rodney Davis, który od 2013 r. zasiada w Izbie Reprezentantów USA.

(tos)

REKLAMA

2105249444 views

REKLAMA

2105249677 views

REKLAMA

2107046069 views

REKLAMA

2105249820 views

REKLAMA

2105249920 views

REKLAMA

2105250029 views