REKLAMA

2131125881 views

REKLAMA

2131125880 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDochodzenie w sprawie nadużyć seksualnych w okręgu parków miejskich

Dochodzenie w sprawie nadużyć seksualnych w okręgu parków miejskich

-

Chicagowski Dystrykt Parkowy prowadzi dochodzenie w sprawie molestowania seksualnego i napaści dokonywanych przez ratowników na podległych pracownicach na basenach i plażach należących do okręgu.

Radio WBEZ opublikowało obszerny raport na temat dochodzenia inspektora generalnego okręgu parków miejskich, który przygląda się „rzekomo toksycznemu i niebezpiecznemu” środowisku pracy na plażach i basenach. O nieprawidłowościach dotyczących dziesiątków pracowników miejskich basenów i plaż, którzy regularnie mieli dopuszczać się „napaści na tle seksualnym, wykorzystywania seksualnego, molestowania seksualnego, przemocy w miejscu pracy i innych czynów karalnych”, również wobec nieletnich, okręg został poinformowany w skargach pokrzywdzonych.

REKLAMA

Śledztwo rozpoczęło się w marcu 2020 r. po tym, jak do okręgu i biura burmistrz Chicago Lori Lightfoot wpłynęły oddzielne skargi od dwóch byłych ratowniczek. Każda z nich zarzucała poważne wykroczenia pracownikom Chicago Park District w Departamencie Akwatyki.  Śledczy zebrali już dowody potwierdzające oskarżenia przeciwko co najmniej trzem ratownikom płci męskiej dotyczące napaści seksualnej, molestowania lub gróźb wobec podwładnych. Jeden ze starszych ratowników miał w 2018 roku dokonać „napaści seksualnej i agresywnego przestępczego nadużycia seksualnego” wobec 16-letniej ratowniczki. W innej sprawie śledczy stwierdzili, że pracownik Aquatics Department molestował seksualnie „dwie młodsze ratowniczki”, a później „zaatakował seksualnie” każdą z nich w szatniach publicznych basenów. Trzeci pracownik parków został opisany przez śledczych jako „manipulujący seryjny napastnik seksualny”, który miał wielokrotnie molestować i grozić trzem podwładnym kobietom. Pięć lat temu mężczyzna został zwolniony z pracy ratownika w Chicago Public Schools, gdzie miał zachowywać się niestosownie wobec uczennic szkoły średniej.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zawieszeni w obowiązkach, dwóch z nich nie pracuje już w okręgu parków. Inspektor generalny zalecił zwolnienie trzeciego.

Śledczy mieli stwierdzić w raportach, że zarzuty przeciwko mężczyznom są częścią większego zjawiska, które polega na tym, że pracownicy Departamentu Akwatyki „regularnie angażują się w nadużycia seksualne i napaści na pracowników, molestowanie seksualne, przemoc fizyczną i inne nielegalne działania”.

Okręg parków jest odpowiedzialny za 26 krytych basenów, 51 odkrytych, kolejne 15 basenów w szkołach, 23 plaże nad jeziorem Michigan i jedną miejską plażę przy Humboldt Park Lagoon.

Okręg deklaruje, że dochodzenie jest „szeroko zakrojone, wszechstronne i solidne”.

Jednocześnie, w ramach przygotowań do ponownego otwarcia chicagowskich basenów i plaż, okręg zamieścił w Internecie oferty pracy dla ratowników. Kandydaci do pracy muszą mieć ukończone 16 lat.

(kk)

REKLAMA

2126526395 views

REKLAMA

REKLAMA

2126526412 views

REKLAMA

REKLAMA

2128322732 views

REKLAMA

2126526422 views

REKLAMA

2126526426 views

REKLAMA

2126526430 views