REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDo szpitala bez maski? Pierwsza sieć szpitalna rezygnuje z wymogu

Do szpitala bez maski? Pierwsza sieć szpitalna rezygnuje z wymogu

-

Trzy lata od wybuchu pandemii COVID-19,  Advocate Health Care, lokalna główna sieć szpitali jako pierwsza w Chicago zrezygnowała od poniedziałku z wymogu noszenia masek oraz ograniczeń dotyczących liczby osób odwiedzających pacjentów. Szpitale są jednymi z ostatnich miejsc publicznych, gdzie wciąż obowiązują maski.

Sieć Advocate Health Care, która ma szpitale na przedmieściach oraz w Chicago, w piątek zapowiedziała, że od poniedziałku 27 marca rezygnuje z masek oraz limitu osób odwiedzających pacjentów w swoich placówkach „w większości przypadków”.

REKLAMA

Podobną decyzję podjęła sieć Franciscan Health w Indianie – od poniedziałku maski są opcjonalne w tamtejszych szpitalach należących do sieci, a od 3 kwietnia – również w szpitalu w Olympia Fields na południowych przedmieściach Chicago.

W szpitalach maski obowiązywały od wybuchu pandemii w 2020 r. Dr Robert Citrobnerg, ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych z Advocate, uzasadniając decyzję sieci argumentował, że liczba zakażeń COVID-19 spadła we wszystkich powiatach w Illinois, a zmiany są zgodne z wytycznymi federalnych Centrów ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) oraz przepisami stanowymi i federalnymi.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, zwiększenie limitu odwiedzających nie dotyczy oddziału pediatrycznego sieci Advocate, gdzie nadal może się znajdować tylko dwoje odwiedzających. Maski są nadal wymagane od osób odwiedzających pacjentów hospitalizowanych z COVID-19 i innymi chorobami zakaźnymi.

W Illinois maski w placówkach medycznych przestały obowiązywać w październiku 2022 r., kiedy gubernator J.B. Pritzker podpisał rozporządzenie odwołujące wcześniejszy wymóg. Jednak większość szpitali pozostawiła własne przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa.

W piątek, gdy zapadła decyzja Advocate, tylko 12 spośród 102 powiatów w Illinois znajdowało się w strefie średniego zagrożenia zakażeniem. Większość powiatów, w tym wszystkie w rejonie Chicago, pozostawały na niskim poziomie.

Advocate i Franciscan to jedyne sieci szpitali, które zmieniły swoje wytyczne. Zapowiadają jednak, że obostrzenia mogą powrócić, jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie. Sieci szpitali Northwestern Medicine oraz UChicago Medicine potwierdziły w piątek, że nie zamierzają zmienić swoich protokołów dotyczących COVID-19 – maski będą nadal obowiązywać, jak i ograniczenia w liczbie odwiedzających. 

Sieć Advocate Health Care w rejonie Chicago obejmuje m. in. szpitale Lutheran General Hospital w Park Ridge, Illinois Masonic w Chicago, Christ Medical Center w Oak Lawn, Good Samaritan w Downers Grove, Good Shepherd w Barrington.

(jm)

REKLAMA

2095809599 views

REKLAMA

REKLAMA

2095809832 views

REKLAMA

2097606228 views

REKLAMA

2095809981 views

REKLAMA

2095810082 views

REKLAMA

2095810193 views