REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Do października nie będzie kar za spóźnienia w płatności podatku od nieruchomości

Do października nie będzie kar za spóźnienia w płatności podatku od nieruchomości

-

Skarbnik powiatu Cook Maria Pappas przypomina, że choć mieszkańcy zaczną otrzymywać rachunki za drugą ratę podatku od nieruchomości na początku lipca, to mają czas do 1 października, by uregulować je bez konieczności płacenia kar i odsetek.

Oficjalny termin płatności drugiej raty podatku od nieruchomości przypada 3 sierpnia, lecz właściciele mają dodatkowe dwa miesiące, by zaplanować swoje finanse i uregulować podatek do 1 października bez kar i odsetek.

REKLAMA

Maria Pappas wyraziła zadowolenie z faktu, że pod koniec maja członkowie Rady Powiatu Cook zatwierdzili jej propozycję zniesienia kar za nieuregulowanie płatności drugiej raty podatku od nieruchomości do 1 października.

Kara za nieopłacenie podatku w terminie wynosi normalnie 1,5 proc. miesięcznie. O odstąpienie od jej pobierania Pappas apelowała do szefowej powiatu Cook Toni Preckwinkle i członków rady pod koniec kwietnia.

Choć właściciele nieruchomości zaczną otrzymywać rachunki za drugą ratę podatku od nieruchomości na początku lipca, mogą mieć do nich wgląd już w połowie czerwca na stronie cookcountytreasurer.com. Zdaniem Pappas, pozwoli to mieszkańcom na lepsze zaplanowanie finansów w tych trudnych czasach.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks