REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDla stylistki “Chicago Fire”, Steykine Wills, praca głównie polega na pomocy w...

Dla stylistki “Chicago Fire”, Steykine Wills, praca głównie polega na pomocy w budowaniu postaci

-


By Matt Simonette

Steykine Wills, stylistka fryzur z Chicago, która pracuje na pełen etat dla lokalnej produkcji telewizyjnej „Chicago Fire”, uważa, że pomoc w tworzeniu postaci jest najważniejszą częścią jej pracy.

REKLAMA


„W zależności od tego, czy dana postać wygląda na przykład na rozczochraną, musimy sprawić, by tak właśnie wyglądała” – wyjaśnia Wills. „Musimy przeczytać scenariusz i upewnić się, że fryzura jest zgodna z tym, co dzieje się z daną postacią”.


Wills dorastała w dzielnicy South Side w Chicago i jest absolwentką Myra Bradwell School of Excellence, Simeon Vocational High School oraz McCoy Barber College. Od dawna chciała wykorzystać swoje umiejętności w przemyśle filmowym i telewizyjnym.
„Zawsze mnie to interesowało, ale nie wiedziałam, od czego zacząć” – mówi Wills. „Nie było żadnych programów, które pokazywałyby, jak się do tego zabrać”.


Ale współpracownik zaczął pracować w lokalnych produkcjach filmowych i telewizyjnych, a w 2018 roku skierował Wills do kierownika działu serialu HBO „Lovecraft Country”.


„Stamtąd po prostu zaczęłam budować relacje i dostawać zamówienia i ludzie prosili mnie, abym dla nich pracowała” – powiedziała.


Wills była ciągle zatrudniona przy wielu lokalnych produkcjach, m.in. przy Chicago P.D. i 4. sezonie Fargo. Ale potem Chicago nawiedziła pandemia COVID-19 i 12 marca 2020 r. nastąpiła przerwa w pracy.

„Dwa tygodnie okazały się sześcioma miesiącami” – mówi. „Przez te sześć miesięcy nie pracowałam, po prostu siedziałam. Potem zaczęłam uczęszczać na zajęcia online, starałam się być na bieżąco z pracą, ucząc się różnych rzeczy i wypełniając czas. Było nieco lepiej, ale ciągle trochę przygnębiająco”.


Wróciła, aby dokończyć zdjęcia do Fargo, które zostały przerwane w połowie produkcji, a następnie, w marcu 2021 roku, dostała pracę na pełen etat w Chicago Fire.
Przez większość dni Wills ma innego aktora, z którym pracuje. Przygotowuje im włosy przed zdjęciami, a później jedzie z nimi na plan i pomaga dbać o ciągłość ich scen w trakcie zdjęć.


„Na przykład, jeśli ktoś ma długie włosy, musimy się upewnić, że są one ułożone w tej samej pozycji” – mówi. „Obserwujemy więc monitor za pomocą iPadów i upewniamy się, że wszystko wygląda tak samo”.


Powiedziała, że była „podekscytowana”, kiedy została wybrana do International Alliance of Theatrical Stage Employees (IATSE) Local 476.

„Słyszałam wiele historii o ludziach, którzy latami starali się dostać do swojego związku, ale mnie zajęło to tylko rok” – powiedziała Will. „Pamiętam ten dzień. Jechałem na rowerze nad jeziorem, zadzwonili do mnie i powiedzieli: 'Chcemy na ciebie zagłosować’. Byłam taka podekscytowana”.


Tym, którzy szukają drogi rozwoju w dziedzinie stylizacji fryzur na potrzeby produkcji filmowych i telewizyjnych, radzi: „Upewnij się, że jest to coś, co naprawdę chcesz robić. To coś zupełnie innego niż praca w salonie. Musisz poświęcić się nauce wszystkiego, czego możesz się nauczyć… Postaraj się zdobyć całą możliwą wiedzę, zanim jeszcze wejdziesz w ten biznes. Chodzi o coś więcej niż tylko układanie włosów – chodzi o to, aby dowiedzieć się, co dzieje się na planie filmowym i nauczyć się języka scenicznego. Najważniejszą rzeczą jest zrobienie rozeznania”.

Uruchomiony pod koniec 2021 roku – z drugą turą zgłoszeń rozpoczynającą się latem tego roku – program rozwoju siły roboczej Chicago Made oferuje szkolenia zawodowe i pośrednictwo pracy mieszkańcom Chicago w wieku 24-50 lat, głównie z obszarów o słabo rozwiniętej infrastrukturze, aby pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania branży na wykwalifikowanych pracowników. Program jest inicjatywą Chicagowskiego Biura Filmowego przy Wydziale Spraw Bieżących i Wydarzeń Specjalnych (DCASE) oraz firmy doradczej XD-TECH.


NBC Universal, Netflix, The Walt Disney Company i Warner Media zapewniają szkolenia na planie filmowym w ramach programu. Wsparcia udzieliło również wiele lokalnych firm i organizacji, a także związki zawodowe IATSE Local 476 i Local 600.


Rekordowa liczba 15 produkcji filmowych kręconych w Chicago w lecie 2021 roku przyniosła ze sobą prawie 700 milionów dolarów wpływu ekonomicznego. Program Chicago Made łączy takie projekty jak te z pracownikami z całego miasta.Departament Kultury i Wydarzeń Specjalnych (DCASE) prosi mieszkańców Chicago związanych z przemysłem filmowym o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Dowiedz się więcej na stronie ChicagoMade.us i dołącz do rozmowy w mediach społecznościowych używając #ChicagoMade.

REKLAMA

2107689470 views

REKLAMA

REKLAMA

2107689702 views

REKLAMA

2109486093 views

REKLAMA

2107689843 views

REKLAMA

2107689942 views

REKLAMA

2107690050 views