REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago DeVry wypłaci studentom 100 mln dol. odszkodowania

DeVry wypłaci studentom 100 mln dol. odszkodowania

-

DeVry University w ugodzie zawartej z Federalną Komisją Handlu wypłaci swoim studentom 100 mln dol. odszkodowania za mylące twierdzenia zawarte w reklamach szkoły. Jednak szkoła wyższa z siedzibą w Downers Grove nie przyznaje się do winy.

W ogłoszonym w czwartek porozumieniu DeVry zgodził się zapłacić 49,4 mln dol. studentom poszkodowanym przez wprowadzające w błąd reklamy, 30,5 mln dol. na konto darowania długu na pożyczkach studenckich wydanych od września 2008 do września 2015 oraz 20,25 mln dol. odszkodowania za czesne, książki i opłaty szkolne.

REKLAMA

Federalna Komisja Handlu (FTC) uznała w styczniu, że uczelnia wprowadza w błąd konsumentów podając w swoich reklamach, że 90 proc. absolwentów DeVry znajduje zatrudnienie w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia szkoły. Potencjalnym studentom mówiono również, że uzyskując stopień naukowy na ich uczelni będą zarabiać 15 proc. więcej niż z tytułem zdobytym na innej uczelni. Twierdzenia te przewijały się w reklamach radiowych, telewizyjnych, internetowych i drukowanych.

DeVry University powstał w Chicago w 1931 r. jako DeForest Training Academy. Na początku misją szkoły było przygotowywanie studentów do pracy w branży elektronicznej, filmie, radiu i telewizji. W 1953 r. uczelnia zmieniła nazwę na DeVry i przez kolejne lata rozszerzała swoją ofertę programową dodając nowe kampusy.

(jm)

fot. DeVry/Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks