REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Des Plaines: tysiące wiernych oddają hołd Matce Bożej z Guadalupe

Des Plaines: tysiące wiernych oddają hołd Matce Bożej z Guadalupe

-

Tradycyjnie w święto Matki Bożej z Guadalupe, uważanej za patronkę Ameryk, do sanktuarium w Des Plaines na północno-zachodnich przedmieściach, przybywają tysiące pielgrzymów.

Do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe na dwudniowe obchody święta przypadającego 12 grudnia dotarło w tym roku co najmniej 20 zarejestrowanych pielgrzymek, w których bierze udział kilkaset tysięcy wiernych.  Każda z nich wyszła z innego kościoła w Chicago. Do niektórych dołączyli mieszkańcy  innych stanów.  Inni przybywają do Des Plaines bez grup pielgrzymkowych. Wśród wiernych przeważają Latynosi. W Meksyku Święto Matki Bożej z Guadalupe jest jedną z największych uroczystości kościelnych.

REKLAMA

“Z szacunków wynika, że 50 procent katolików w Archidiecezji Chicagowskiej to Latynosi, a ponad jedna trzecia parafii ma jakąś posługę latynoską” – powiedział rzecznik prasowy archidiecezji Alejandro Castillo.

Zgodnie z doroczną tradycją, wierni gromadzą się na terenach wokół sanktuarium w Des Plaines, uczestniczą w mszach, modlitwach, składają kwiaty i zapalają świece. Centralnym obiektem kultu jest posąg Matki Bożej z Guadalupe i replika oryginalnej ikony znajdującej się w bazylice w Mexico City.

Kaplica w Des Plaines przy 1170 North River Road jest na zachodniej półkuli drugim po meksykańskiej bazylice miejscem kultu Matki Bożej z Guadalupe, uważanej za patronkę obu Ameryk.

(tos)

Na zdjęciu: Sanktuarium w Des Plaines fot. Shrine of Our lady of Guadalupe/Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks