REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago David Olsen nowym posłem z 81. okręgu

David Olsen nowym posłem z 81. okręgu

-

David Olsen fot.Facebook
David Olsen fot.Facebook

Republikanin David Olsen, członek Rady Miasta Downers Grove, został wybrany na posła stanowego z 81. okręgu na zachodnich przedmieściach. Zastąpi on Rona Sandacka, który niedawno zrezygnował niespodziewanie ze stanowiska.

REKLAMA

Olsen został mianowany na urząd posła przez przewodniczących lokalnych oddziałów Partii Republikańskiej − Briana Krajewskiego z powiatu DuPage i Kathy Havel z powiatu Will. 27-latek wystartuje na urząd posła w listopadzie. Jego kontrkandydatem będzie kolega z Rady Miasta Downers Grove demokrata Greg Hose.

Olsen zapowiedział, że złoży formalną rezygnację ze stanowiska radnego tuż przed zaprzysiężeniem na urząd posła. Natomiast do kwietnia przyszłego roku pozostanie członkiem rady DuPage College, uczelni, która zmaga się ostatnio z problemami kadrowymi i finansowymi.

Polityk zapewnił, że w parlamencie Illinois będzie godnie reprezentować interesy mieszkańców 81. okręgu, a przede wszystkim chce ich chronić przed rozrzutnością demokratów i podwyżkami podatków.

Sandack poparł Olsena w listopadowych wyborach. Przypomnijmy, że Sandack, sojusznik gubernatora Bruce’a Raunera, ustąpił nagle z urzędu pod koniec lipca, po kłopotach z rzekomo fałszywymi kontami na portalach społecznościowych z jego nazwiskiem, gdzie dochodziło do ostrych polemik politycznych. Tłumaczył się także sprawami rodzinnymi.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks