REKLAMA

2131667015 views

REKLAMA

2131667014 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoDavid Brown, nowy szef policji: ,,Zapnijcie pasy! Startujemy na Księżyc!” 

David Brown, nowy szef policji: ,,Zapnijcie pasy! Startujemy na Księżyc!” 

-

David Brown został 63. nadinspektorem chicagowskiej policji (CPD). Jego nominację jednomyślnie przegłosowała w środę Rada Miasta Chicago na swoim na pierwszym wirtualnym posiedzeniu. Brown zapowiedział, że bierze się energicznie do pracy: ,,Zapnijcie pasy! Startujemy na Księżyc!” 

Głosowanie zakończone wynikiem 50-0 na korzyść Davida Browna, byłego szefa policji w teksańskim Dallas, zostało przeprowadzone podczas pierwszej w historii Chicago zdalnej sesji Rady Miasta. W związku z epidemią koronawirusa radni uczestniczyli w posiedzenia za pomocą elektronicznego systemu, umożliwiającego prowadzenie zdalnych konferencji oraz głosowanie.

REKLAMA

W poniedziałek nominację Browna bez głosu sprzeciwu  zarekomendowała miejska komisja ds. bezpieczeństwa publicznego.  Emerytowanego komendanta policji z Dallas na nadinspektora chicagowskiej policji nominowała burmistrz Lori Lightfoot. Był jednym z trojga finalistów, wyłonionych przez radę policyjną na stanowisko sprawowane wcześniej przez Eddiego Johnsona, który ogłosił przejście na emeryturę wraz z końcem ub. roku. Zanim to się stało, w grudniu burmistrz Lori Lightfoot zwolniła go, twierdząc, że Johnson okłamał ją w sprawie incydentu zaśnięcia za kierownicą zaparkowanego samochodu. Funkcję tymczasowego szefa policji pełnił od tego czasu Charlie Beck, b. długoletni szef policji w Los Angeles.

David Brown został oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko superintendenta Chicago Police Department podczas codziennego briefingu prasowego prasowego burmistrz Lightfoot. W krótkim wystąpieniu sygnalizował ambitne plany drastycznej redukcji liczby strzelanin i zabójstw – do poziomu najniższego w kraju. ,,Zapnijcie pasy! Startujemy na Księżyc!” – zażartował używając metafory na przejęcie sterów CPD.

Brown już wcześniej odwiedził wszystkie policyjne dystrykty policyjne, poznał ich komendantów i funkcjonariuszy. Zapowiedział, że jego priorytetem będzie rozwijanie programów zacieśniania współpracy policji z lokalnymi społecznościami, co według niego jest kluczowe w skutecznej walce z przestępczością.

Chicagowscy radni na kolejnym zdalnym posiedzeniu rady miasta zbiorą się w piątek, by zająć się kolejnymi działaniami miasta w związku z epidemią koronawirusa. Posiedzenia są transmitowane na stronie: www.chicityclerk.com.

(tos, ao)

REKLAMA

2126719591 views

REKLAMA

REKLAMA

2126719607 views

REKLAMA

REKLAMA

2128515927 views

REKLAMA

2126719617 views

REKLAMA

2126719621 views

REKLAMA

2126719625 views