REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dan Ryan czy Obama Expressway?

Dan Ryan czy Obama Expressway?

-

Zmianę nazwy fragmentu autostrady Dana Ryana na Obama Expressway zaproponował startujący w wyborach na burmistrza Chicago Bill Daley. Rodzina Dana Ryana sprzeciwia się zmianie nazwy autostrady.

Bill Daley to lokalny polityk kandydujący na stanowisko burmistrza Chicago, brat byłego burmistrza Richarda M. Daley’ego i syn słynnego włodarza miasta – Richarda J. Daley’ego. Kandydat proponuje, by biegnącą przez południowe dzielnice Chicago część autostrady I-90 (Dan Ryan Expressway) przemianować na autostradę Baracka Obamy. Daley argumentuje, że nazwanie fragmentu autostrady nazwiskiem 44. prezydenta upamiętniłoby jego wkład w życie społeczne południowych dzielnic Chicago, gdzie Obama rozpoczynał swoją polityczną karierę.

REKLAMA

Propozycja nie spodobała się członkom rodziny Ryanów, którzy twierdzą, że zmiana nazwy autostrady byłaby wyrazem braku szacunku wobec Dana Ryana – byłego prezesa zarządu rady Powiatu Cook, który przyczynił się do budowy dróg szybkiego ruchu w rejonie aglomeracji chicagowskiej.
(gd)

fot.Wikipedia

REKLAMA

Poprzedni artykułWyrzucił psy przez balkon
Następny artykułMarsz Kobiet odwołany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA