REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCzytniki tablic pomocne w zwalczaniu kradzieży aut

Czytniki tablic pomocne w zwalczaniu kradzieży aut

-

Czytniki tablic rejestracyjnych umożliwiają policji skuteczniejsze zwalczanie kradzieży samochodów w całym Chicago.

Dzięki instalowaniu czytników (ang. License Plate Recognition, LPR) w radiowozach policyjnych notuje się spadek wskaźników kradzieży aut. Burmistrz Rahm Emanuel i szef Departamentu Policji w Chicago, Eddie Johnson, oświadczyli, że od początku roku czytniki zainstalowano w stu radiowozach. Docelowo urządzenia te mają się wkrótce pojawić w 200 policyjnych samochodach.

REKLAMA

Od stycznia 2019 roku w LPR wyposażono 100 radiowozów w 22 policyjnych dystryktach na terenie całego miasta w ramach strategii zwalczania kradzieży samochodów. W dystryktach, gdzie wprowadzono nową technologię wskaźniki kradzieży aut spadły do poziomu najniższego od 2000 roku.

Kolejnych 50 radiowozów z różnych dystryktów policyjnych uzyska nową technologię do końca kwietnia. W każdym dystrykcie policyjnym znajdzie się co najmniej sześć pojazdów z LPR.

Technologia LPR pozwala policji na automatyczne sprawdzenie tablicy rejestracyjnej z bazą danych skradzionych pojazdów. Jeśli czytnik wykryje tablicę rejestracyjną pojazdu zgłoszonego jako skradziony, system natychmiast powiadamia o tym funkcjonariuszy. Alerty są również analizowane w zaawansowanych technologicznie centrach strategicznych policji rozmieszczonych na terenie całego Chicago.

Efektywne wykorzystanie nowych technologii leży u podstaw skutecznego działania policji i władz miejskich w celu budowania strategii bezpieczeństwa publicznego. Strategia ta obejmuje również współpracę lokalnych, stanowych i federalnych organów ścigania oraz prokuratorów w celu zidentyfikowania i ujęcia przestępców. Dodatkowo, szeregi chicagowskiej policji zasilają kolejni absolwenci Akademii Policyjnej, co pozwala na koncentrowanie większych zasobów ludzkich przy przestępstwach związanych z kradzieżami aut.

Połączone wysiłki władz i budowanie strategii bezpieczeństwa publicznego przyczyniają się również do spadku liczby poważnych przestępstw, w tym także zabójstw. Liczba tych ostatnich zmniejszyła się w tym roku o 44 proc., a strzelanin o 24 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Burmistrz Rahm Emanuel podkreślił, iż inwestowanie przez policję w najnowsze technologie pozwala na skuteczną ochronę społeczeństwa, utrzymanie porządku w mieście oraz obniżenie przestępczości.

(ar)

fot.Chicago Police Department/Facebook

REKLAMA

2097752414 views

REKLAMA

REKLAMA

2097752648 views

REKLAMA

REKLAMA

2099549040 views

REKLAMA

2097752791 views

REKLAMA

2097752892 views

REKLAMA

2097753002 views