REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Czystsze Chicago

Czystsze Chicago

-

Bez względu na to, czy to widzimy czy nie, chicagowskie ulice są czystsze. A przynajmniej tak uważa burmistrz Rahm Emanuel, który przedstawił osiągnięcia miejskiego departamentu oczyszczania miasta.

Odkąd w kwietniu ruszył sezon zamiatania ulic, miejskie służby oczyściły łącznie 116 tys. mil chicagowskich ulic, alejek i bulwarów – o 7 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Taki wzrost możliwy był dzięki łagodniejszej zimie oraz skuteczniejszym załogom.

REKLAMA

Ponadto pozamiatanych zostało aż 60 proc. więcej bocznych i tylnych uliczek niż w roku 2016.

Według danych chicagowskiego departamentu ulic i oczyszczania miasta (Department of Streets and Sanitation) w Chicago jest 4 tys. mil ulic i 1900 mil bocznych i tylnych uliczek.

Łącznie od początku roku służby miejskie załatały 2 tys. dziur w jezdniach, wywiozły średnio 1900 worków odpadów, naprawiły lub wymieniły ponad 500 znaków drogowych, usunęły graffiti z 200 lokalizacji, wymieniły prawie 100 żarówek w latarniach miejskich i odholowały 70 porzuconych pojazdów. (jm)

By zamówić którąś z powyższych usług trzeba skontaktować się z miejskim numerem 311 lub dokonać zgłoszenia na stronie internetowej cityofchicago.org

(jm)

fot.YouTube.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA