REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCzystka Raunera: pozbywa się ludzi i rozporządzeń Quinna

Czystka Raunera: pozbywa się ludzi i rozporządzeń Quinna

-

Gubernator Bruce Rauner wydał dekret nakazujący opublikowanie w Internecie nazwisk wszystkich osób zatrudnionych z pominięciem normalnej procedury przyjmowania do pracy. Na liście znajdą się osoby przyjęte do pracy po znajomości i ze względów politycznych. Nowy gubernator zapowiedział czystkę personalną i likwidację rozporządzeń swego poprzednika Pata Quinna. (ao)

REKLAMA

Republikański gubernator wydał dekret wymierzony w nepotyzm polityczny w odpowiedzi na nieprawidłowości w procedurach zatrudnienia w Departamencie ds. Transportu za kadencji Quinna i jeszcze wcześniej, gdy rządy sprawował Rod Blagojevich.

Rauner stwierdził, że podatnicy mają prawo wiedzieć, czyje wynagrodzenia są finansowane z ich kieszeni i kto został zatrudniony z powodów politycznych, a nie ze względu na posiadane kwalifikacje zawodowe.

Polityk zapowiedział też, że wkrótce wyda plan budżetowy, który nie będzie „popularny” oraz iż zwolni z pracy niemal wszystkich szefów agencji stanowych wraz z najbliższymi współpracownikami, którzy zostali mianowani przez Quinna. Przyznał jednak, że niektóre osoby będzie zobligowany przyjąć z powrotem do pracy.

Rauner poinformował także, iż coraz bardziej skłania się ku unieważnieniu większości nominacji i dekretów, które Quinn ogłosił już po przegranej w listopadowych wyborach.

Wśród tych rozporządzeń jest wymóg, aby wykonawcy kontraktów stanowych płacili swoim pracownikom minimalną stawkę godzinową 10 dol., zamiast obowiązującego w całym Illinois − 8,25 dolarów.

Najnowsze decyzje republikanina zbiegły się w czasie z ujawnieniem raportów finansowych z listopadowych wyborów przez stanową Radę Elekcyjną. Z ostatecznych podsumowań wynika, że Rauner na swe zwycięstwo wydał rekordowe  65,3 mln dol., czyli około 36 dol. w przeliczeniu na każdy oddany głos, zaś Quinn − 30,9 mln dol., a więc 18 dol. na pojedynczy głos.

(ao)

 

Na zdjęciu: Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

3 KOMENTARZE

REKLAMA

2097990764 views

REKLAMA

REKLAMA

2097990997 views

REKLAMA

2099787389 views

REKLAMA

2097991140 views

REKLAMA

2097991241 views

REKLAMA

2097991351 views