REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCzy Trump ułaskawi Roda Blagojevicha?

Czy Trump ułaskawi Roda Blagojevicha?

-

Patti Blagojevich wystąpiła w telewizji FOX w programie chętnie oglądanym przez prezydenta Donalda Trumpa i odpowiedziała na pytania dotyczące jej męża, Roda Blagojevicha, byłego gubernatora Illinois, który odsiaduje długoletni wyrok za korupcję. Pytania dotyczyły ewentualnej prośby o ułaskawienie przez prezydenta Trumpa.

Po tym jak Sąd Najwyższy USA odmówił rozpatrzenia sprawy byłego gubernatora Illinois, Patti Blagojevich oświadczyła w programie “Tucker Carlson Tonight”, że będą musieli z mężem poszukać innych metod redukcji wysokiej kary pozbawienia wolności.

REKLAMA

Prowadzący program Tucker Carlson zwrócił się do byłej pierwszej damy Illinois, w jaki sposób przekonałaby prezydenta Trumpa, że jej mąż powinien być ułaskawiony. Patti Blagojevich odpowiedziała, że jej mąż jest najprawdopodobniej jedyną osobą w USA skazaną za proszenie o fundusze kampanijne.

Jak podkreśliła żona skazanego na 14 lat polityka, jej mąż nigdy od nikogo nie wziął łapówki czy haraczu, ani niczego nie obiecywał w zamian za pieniądze. „Nigdy nie otrzymał podarunków, wycieczek, samochodów, zegarków, które przyjęli inni gubernatorzy skazani za korupcję, ale dostał dwukrotnie większy wyrok niż oni” – podkreśliła Patti Blagojevich.

Warto przypomnieć, że Donald Trump i Rod Blagojevich znają się. Blagojevich wystąpił w 2010 r. w programie telewizyjnym prowadzonym wówczas przez Donalda Trumpa „Celebrity Apprentice Show”.

Prezydent Trump wydaje się być ostatnio przychylnie nastawiony wobec skazanych. Wśród ułaskawionych ostatnio przez Trumpa są również kontrowersyjne osoby, jak np. Scooter Lybby, który był doradcą wiceprezydenta Dicka Cheneya. Zdaniem komentatorów, Rod Blagojevich ma szanse na ułaskawienie lub redukcję wyroku, ponieważ prezydent Trump najwyraźniej chętnie udziela tego przywileju.

Podkreśla się też, że show „Tucker Carlson Tonight” jest jednym z ulubionych i oglądanych regularnie programów przez prezydenta Trumpa.

Przypomnijmy, że Blagojevichowi nigdy nie udowodniono wzięcia łapówek i skazany został za samą intencje ich przyjęcia. Oskarżony był m.in. o próbę sprzedaży wakatu senatora USA po tym, jak z tego urzędu ustąpił Barack Obama, który wygrał wybory na prezydenta.

Blagojevich odsiedział już prawie połowę z 14-letniego wyroku. Wolność może odzyskać w 2024 roku.

Sąd Najwyższy USA odmówił 16 kwietnia rozpatrzenia sprawy byłego gubernatora Illinois, choć prośbę podpisało wielu polityków. Nie zajmując stanowiska odnośnie winy czy też niewinności Blagojevicha, politycy prosili najwyższą instancję federalną, aby przyjęła sprawę i sformułowała przy tej okazji kryteria legalności gromadzenia funduszy wyborczych, ponieważ aktualnie są one bardzo nieprecyzyjne.

(ao)

Na zdjęciu: Rod Blagojevich z żoną Patti fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

2125980346 views

REKLAMA

REKLAMA

2125980363 views

REKLAMA

REKLAMA

2127776683 views

REKLAMA

2125980373 views

REKLAMA

2125980377 views

REKLAMA

2125980381 views