REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCzy "Chicago Tribune" przekona wyborców, by głosowali na Raunera?

Czy „Chicago Tribune” przekona wyborców, by głosowali na Raunera?

-

Gazeta „Chicago Tribune”  udzieliła oficjalnego popracia miliarderowi-inwestorowi Bruce’owi Raunerowi w prawyborach na gubernatora, które odbędą się 18 marca. Dziennik  wyraża przekonanie, że spośród czterech kandydatów republikańskich ubiegających się nominację partyjną Rauner najbardziej na nią zasługuje.

fot.Araceli Arroyo/Flickr/Brucerauner.com
fot.Araceli Arroyo/Flickr/Brucerauner.com

W artykule redakcyjnym (Rauner is the Change agent in the GOP field, „Chicago Tribune”, 6 marca 2014 r.) gazeta sugeruje, że  Rauner ma największe szanse na pokonanie demokraty w listopadowych wyborach powszechnych i wyraża przekonanie, że tylko on jako nowy gubernator może dokonać znaczących przemian  eknomicznych w Illinois, który znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i jest trzecim najgorszym  stanem w kraju pod względem  wskaźników bezrobocia.

REKLAMA

Publikacja odnosi się też z uznaniem do deklaracji Raunera,  że jeśli wygra wybory na gubernatora, to urząd będzie sprawował tylko przez dwie kadencje, a więc osiem lat. Zdaniem „Chicago Tribune”, politycy z obydwu  partii w Springfield bardziej  koncentrują się na zapewnieniu sobie wyboru na następną kadencję, niż na dokonaniu istotnych zmian w Illinois,  wymagającym daleko posuniętych reform ekonomicznych i społecznych.

Gazeta nie wątpi, że Rauner nie zawaha się przed wprowadzeniem koniecznych zmian i nie wątpi, że „chce jak najlepiej dla Illinois”.

Gazeta równocześnie nie odmawia kwalifikacji do sprawowania urzędu gubernatora pozostałym republikanom − senatorom Billowi Brady’emu i Kirkowi Dillardowi oraz skarbnikowi Danowi Rutherfordowi.  Przyznaje, że legitymują się długoletnim doświadczeniem w pracy we władzach Illinois, co ułatwiłoby zarządzanie stanem.

Jednocześnie zauważa, że z całej czwórki tylko Rauner  będzie autentycznym promotorem reform w Illinois.

Warto dodać, że na dzień przed przyznaniem Raunerowi poparcia  „Chicago Tribune” opublikowała komentarz polityczny Erica Zorna (Rauner 's attack on Quinn is a crime against truth, 5 marca 2014 r.), który udowadnia, że miliarder oczernia gubernatora Pata Quinna. Zorn  wykazuje przy pomocy danych statystycznych, że podczas kadencji demokraty  wskaźniki przestępczości w Illinois zmniejszyły się, a nie zwiększyły, jak utrzymuje Rauner.

Rewelacji na temat miliardera nie brakuje natomiast na łamach  „Chicago Sun-Times”. Dziennik ujawnił niedawno kulisy finansowe przyjaźni między burmistrzem Chicago  Rahmem Emanuelem a Raunerem. Miliarder pomógł Emanuelowi wzbogacić się inwestując w fundusze hedgingowe (ryzykowne pożyczki hipoteczne). Na dodatek obydwaj  czerpią fundusze wyborcze z tych samych źródeł. Listy darczyńców kampanii Emanuela i Raunera w zasadzie pokrywają się podkreśla „Chicago Sun-Times” (Rahm 's & Rauner 's Mutual Friend$, „Chicago Sun-Times”, 2 marca 2014 r.)

Rauner zgromadził już na swoim koncie wyborczym kilkaście milionów dolarów. Prowadzi w sondażach  i ma nad rywalami dużą przewagę, dzięki emitowanym od listopada ub. r. reklamom telewizyjnym,  na które wydał co najmniej 6 mln dol. z własnej kieszeni.

(ao)

REKLAMA

2109561079 views

REKLAMA

REKLAMA

2109561311 views

REKLAMA

REKLAMA

2111357702 views

REKLAMA

2109561452 views

REKLAMA

2109561551 views

REKLAMA

2109561659 views