REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Czy Chicago ma szansę na bibliotekę prezydenta Obamy?

Czy Chicago ma szansę na bibliotekę prezydenta Obamy?

-

Gdy prezydent Barack Obama przygotowuje się do założenia fundacji zarządzającej planami biblioteki prezydenckiej, burmistrz Rahm Emanuel daje jasno do zrozumienia, że chce odegrać kluczową rolę w wyborze lokalizacji, jeśli obiekt miałby powstać w Chicago.

fot.Christopher Dilts/Obama for America
fot.Christopher Dilts/Obama for America

REKLAMA

− Emanuel ma nadzieję, że Chicago wystąpi z propozycją założenia biblioteki − poinformowali doradcy burmistrza.

− Gdy prezydent rozpocznie formalny proces szukania miejsca pod swoją bibliotekę, wszyscy zainteresowani wezmą udział  w składaniu najlepszych ofert − mówi Sarah Hamilton, sekretarz prasowa burmistrza.

Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że już w najbliższych dniach Biały Dom oficjalnie ogłosi decyzję o utworzeniu biblioteki prezydenta Obamy, a na czele działań na rzecz wyboru lokalizacji tej instytucji stanie chicagowski biznesmen Marty Nesbitt.

Burmistrz Emanuel nie kryje faktu, że Chicago przedstawi swoją, dobrze popartą propozycję, by wygrać z rywalami, którzy również ubiegają się o ten przywilej. Niedawno zainteresowanie goszczeniem biblioteki wyraził uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, gdzie Obama ukończył studia.

− Nowy Jork jest poważnym rywalem Chicago − mówi rozmówca zastrzegający sobie anonimowość.

Aktywne starania o budowę biblioteki od dłuższego czasu prowadzą też władze stanu Hawaje, gdzie Barack Obama przyszedł na świat.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA