REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Cztery miliony dla powiatu Cook na drogi i sygnalizację

Cztery miliony dla powiatu Cook na drogi i sygnalizację

-

Gubernator Pat Quinn poinformował, że powiat Cook otrzymał na nowe inwestycje 4 mln dol., pieniądze zostaną wykorzystane na projekty konstrukcyjne.

fot. Michael Kappel/Flickr
fot. Michael Kappel/Flickr

REKLAMA

Stanowy Departament Transportu i Komunikacji będzie nadzorował nowe plany w ramach Illinois Jobs Now! Program. Dzięki nim w ciągu sześciu lat powstanie ponad 439 tys. miejsc pracy.

Jak podaje komunikat biura gubernatora, inwestycje pozwolą zatrudnić przy ich realizacji wielu pracowników oraz znacznie poprawią bezpieczeństwo i skuteczność w dziedzinie transportu.

Prawie 2 mln dol. zostaną wykorzystane na instalację świateł ostrzegawczych i modernizację sygnalizacji drogowej w całym powiecie. W podmiejskim Glencoe, na północ od Chicago, za ponad 1,4 mln dol. powstanie wielofunkcyjna trasa po południowej stronie Lake Cook Road między Ogrodem Botanicznym a torami kolei Union Pacific Railroad.

Ponad 400 tys. dol. będzie kosztowała wymiana nawierzchni i naprawa ulic oraz budowa kanałów burzowych na południowym przedmieściu Country Club Hills, a 327 tys. dol. – naprawa ulic i chodników w podmiejskim Robbins.

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks