REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Członek kartelu Sinaloa stanie przed sądem w Chicago

Członek kartelu Sinaloa stanie przed sądem w Chicago

-

Jeden z bliskich współpracowników lorda narkotykowego Joaquina “El Chapo” Guzmana, wkrótce zostanie stanie przed sądem federalnym w Chicago. Schwytany w Las Vegas gangster nie zgodził się na współpracę ze śledczymi i odmówił złożenia zeznań obciążających członków kartelu Sinaloa.

Edgar Manuel Valencia Ortega fot.arch.policji
Edgar Manuel Valencia Ortega fot.arch.policji

REKLAMA

Edgar Manuel Valencia Ortega, posługujący się pseudonimem “Fox” („Lis”), według amerykańskich władz ma na koncie przerzut kokainy o wartości wielu milionów dolarów oraz pranie brudnych pieniędzy.

Członek kartelu w styczniu został aresztowany w Las Vegas. Śledczy w tajemnicy przewieźli go do Chicago. Informacje o zatrzymaniu gangstera i jego pobycie w Wietrznym Mieście ujawniono na podstawie orzeczenia sądu przed kilkoma dniami. Sędzia Matthew Kennelly poinformował, że po przewiezieniu z Las Vegas Valencia był przetrzymywany na posterunku policji w Oak Park. Organa ścigania spodziewały się, że aresztowany podejmie współpracę z władzami. Tak się jednak nie stało.

Wobec odmowy złożenia obciążających kompanów zeznań Valencia stanie przed sądem w Chicago. Być może zasiądzie na jednej ławie oskarżonych z “El Chapo”, jeśli kiedykolwiek Meksyk dokona ekstradycji Guzmana do Stanów Zjednoczonych.

Valencia to czwarty współpracownik Guzmana aresztowany pod zarzutem masowego przemytu narkotyków z Meksyku. Dwaj z nich, Vicente Zambada-Niebla i Tomas Arevalo-Renteria przyznali się już do zarzucanych im czynów. (ak)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks