REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCzęściowo zawalił się budynek na zachodzie Chicago, są ranni (WIDEO)

Częściowo zawalił się budynek na zachodzie Chicago, są ranni (WIDEO)

-

Co najmniej osiem osób zostało rannych po częściowym zawaleniu się we wtorek rano czteropiętrowego budynku w dzielnicy South Austin na zachodzie Chicago. Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że na najwyższym piętrze doszło do eksplozji. Bezpiecznie ewakuowano wszystkich mieszkańców.

fot. Chicago Fire Media/Twitter

Pierwsze jednostki straży pożarnej przybyły przed godz. 9.30 am we wtorek na miejsce zdarzenia w rejonie North Central Avenue i Washington Boulevard w South Austin na zachodzie Chicago.

REKLAMA

Z relacji mieszkańców wynika, że ok. godz. 9 am doszło do wybuchu, po którym zawaliło się najwyższe piętro budynku. Ulica pokryła się cegłami i gruzem, które spadły na zaparkowane auta.

Dziesięć karetek pogotowia zostało wezwanych na miejsce zdarzenia. Co najmniej osiem osób zostało przetransportowanych do szpitali. Wśród rannych nie było dzieci.
Jedna osoba odniosła obrażenia w budynku po drugiej stronie ulicy – poinformował na konferencji prasowej na miejscu zdarzenia zastępca dowódcy chicagowskiej straży pożarnej Marc Ferman. Z jego relacji wynikało, że obrażenia obejmowały oparzenia i urazy ciała.

O godzinie 11.15 am ekipy ratowników zakończyły ostatnie poszukanie częściowo zawalonego budynku. „Załogi były pewne, że wydostały wszystkich” – powiedział Ferman. Dodał, że pobliskie budynki zostały również ewakuowane i przeszukane.

„W tej chwili nie wiemy, co spowodowało ten incydent” – powiedział Ferman. “To wciąż jest przedmiotem dochodzenia”.

Przyczyna eksplozji we wtorek po południu nie była jeszcze znana, ale na miejsce wezwano policyjnych pirotechników. Agenci z federalnego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF) również pomagają w śledztwie.

Załogi Peoples Gas, dostawcy gazu w Chicago, zostały także wezwane na miejsce zdarzenia, co jest „standardową procedurą” – powiedział Brendan Conway, rzecznik Peoples Gas.

Z kolei burmistrz Lori Lightfoot w opublikowanym oświadczeniu stwierdziła, że monitoruje sytuację związaną z zawaleniem się budynku.

(tos)

REKLAMA

2100320133 views

REKLAMA

REKLAMA

2100320366 views

REKLAMA

REKLAMA

2102116758 views

REKLAMA

2100320509 views

REKLAMA

2100320610 views

REKLAMA

2100320720 views