REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Czasowo zdalna nauka w szkołach katolickich?

Czasowo zdalna nauka w szkołach katolickich?

-

Szkoły katolickie będą mogły czasowo uczyć zdalnie po Święcie Dziękczynienia – taka decyzja zapadła po ankiecie, która miała ocenić „komfort osobistej nauki w grudniu” – poinformował rzecznik archidiecezji Manuel Gonzales.

Archidiecezja Chicago ogłosiła w niedzielę, że szkoły katolickie mogą dobrowolnie przejść na naukę zdalną po Święcie Dziękczynienia. Podobne rozwiązanie zaproponowano wcześniej na okres po Bożym Narodzeniu i Sylwestrze. Rozwiązanie zostało zaproponowane „w świetle niedawnego wzrostu ogólnego wskaźnika infekcji i ostrzeżeń o podróżach w czasie wakacji”.

REKLAMA

Mimo to, Gonzales powiedział, że decyzja należy w gestii szkól i  jest „zbyt wcześnie, aby powiedzieć, które szkoły będą przechodzić na zdalną naukę”.

W wynikach ankiety przeprowadzonej w szkołach archidiecezji odczytano 80-procentowe, silne wsparcie dla utrzymania nauki hybrydowej – osobistej i zdalnej. „W piątek powiadomiliśmy pozostałych 20 procent szkół, że będziemy pracować z nimi nad planami alternatywnymi, które mogą obejmować przejście na zdalną naukę na część lub cały okres pomiędzy Świętem Dziękczynienia a Bożym Narodzeniem”.

Gonzales powiedział, że archidiecezja pozostaje przy wypracowanych protokołach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dodał, że w szkołach odnotowano mniej niż 10 przypadków rozprzestrzenienia się choroby. Archidiecezja nie podaje zbiorczej liczby zachorowań związanej ze szkołami.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA