REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCyberbezpieczeństwo w Illinois i Chicago. Miasto oferuje specjalistyczny kurs

Cyberbezpieczeństwo w Illinois i Chicago. Miasto oferuje specjalistyczny kurs

-

fot.Pexels.com
fot.Pexels.com

Gubernator Bruce Rauner przedstawił plan ochrony danych informacyjnych. Jego zdaniem cyberbezpieczeństwo jest jednym z największych wyzwań stojących przed Illinois i całym krajem. Również władze Chicago doceniają powagę problemu i oferują kurs szkolący ekspertów w tej dziedzinie.

REKLAMA

Plan gubernatora obejmuje agencje władzy wykonawczej stanu. Ostateczny koszt jego realizacji nie jest jeszcze znany. Na razie realizacja inicjatywy będzie finansowana z budżetu stanowego Departamentu Innowacji i Technologii.

Administracja Raunera zaproponowała na ten rok wydatki na serwisy technologiczne rzędu 900 mln dol., ale zdaniem niektórych ekspertów na wdrożenie planu cyberbezpieczeństwa potrzebnych będzie dodatkowych 250 mln dolarów.

Również władze Chicago doceniają znaczenie rozwoju sektora ochrony danych komputerowych. Dlatego wspólnie z federalnym Departamentem Obrony sponsorują kurs informatyczny przygotowujący do odpierania ataków hakerskich.

Osoby zainteresowane zdobyciem potrzebnego, poszukiwanego zawodu mogą zarejestrować się na półroczny kurs, przygotowywany przez City Colleges of Chicago i ekspertów od ochrony przed cyberatakami z federalnego Departamentu Obrony. Termin zapisów na szkolenie zawodowe upływa już 8 kwietnia. Kwalifikujący się studenci mogą otrzymać stypendia.

Półroczne szkolenie prowadzone będzie w Wilbur Wright College w północno-zachodniej części miasta. O inicjatywie poinformowało biuro burmistrza Rahma Emanuela.

Frank C. DiGiovanni, odpowiedzialny za szkolenie kadr w biurze federalnego sekretarza obrony, powiedział w styczniu na konferencji prasowej w Chicago, że zapotrzebowanie na „antyhakerów” znacznie przewyższa dostępne zasoby ludzkie i trzeba wyszkolić więcej specjalistów w sektorze cyberbezpieczeństwa.

Jak stwierdził DiGiovanni, w tej branży powstaje około 200 tys. miejsc pracy w skali rocznej, ale wciąż brakuje fachowców, by sprostać wymaganiom rynku zatrudnienia.

Zdaniem ekspertów, zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie ochrony danych nie przestanie rosnąć, ponieważ ciągle mnożą się afery z kradzieżą poufnych danych z różnych sieci informatycznych.
(ao)

REKLAMA

2123127558 views

REKLAMA

REKLAMA

2123127575 views

REKLAMA

REKLAMA

2124923895 views

REKLAMA

2123127585 views

REKLAMA

2123127591 views

REKLAMA

2123127595 views