REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago CTA musi być bezpieczne

CTA musi być bezpieczne

-

P.o. szefa chicagowskiej policji Charlie Beck zadeklarował, że na stacjach i w pociągach CTA będą obecni funkcjonariusze specjalnej jednostki antyterrorystycznej (SWAT). Celem takiego działania jest podniesienie bezpieczeństwa po niedawnych nasilonych aktach przemocy.

Policja zwiększyła swoją obecność w środkach transportu miejskiego. Funkcjonariusze SWAT patrolują trasy pociągu CTA od piątku, 21 lutego, a ich obecność jest bezpośrednio związana m.in. ze strzelaniną w tunelu dla pieszych, w której jedna osoba zginęła, a dwie inne zostały ranne.

W tym tygodniu policja planuje ogłosić nowy plan działań, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i przeciwdziałać przemocy i przestępczości. – Dopóki jednak plan nie stanie wdrożony, nowa jednostka Biura ds. Zwalczania Terroryzmu i Operacji Specjalnych będzie monitorować linie kolejowe, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów – powiedział tymczasowy inspektor policji Charlie Beck. – Dlatego umieszczamy na liniach kolejowych dodatkowe środki policyjne, w tym funkcjonariuszy SWAT – powiedział Beck na konferencji prasowej.

Liczba poważnych przestępstw w systemie kolejowym CTA wzrosła w 2018 roku dwukrotnie w stosunku do 2015 roku. Liczba przypadków poważnych przestępstw w całym mieście w tym samym przedziale czasowym wrosła nieznacznie. Niepokoi fakt, że pomimo wielu tysięcy kamer monitoringu w systemie środków transportu miejskiego, spadła liczba aresztowań za poważne przestępstwa w CTA. Do poważnych przestępstw zaliczają się zarówno kradzieże kieszonkowe, jak i napady rabunkowe i napaści na tle seksualnym.

Tydzień temu zginął 24-letni mężczyzna, drugi został postrzelony w głowę i ramię, a 19-latek został postrzelony w podziemnym tunelu łączącym przystanek Jackson na liniach Red i Blue.

Na początku lutego 26-letni muzyk został dźgnięty nożem na stacji Jackson przez kobietę, która powiedziała, że jego gra na gitarze przyprawia ją o ból głowy. Dzień później, mężczyzna został zastrzelony podczas napadu na stacji UIC-Halsted.

– 1,6 miliona mieszkańców Chicago, jeżdżących każdego dnia do pracy, musi czuć się bezpiecznie – powiedział Beck. Burmistrz Lori Lightfoot oświadczyła, że przemoc w CTA nie będzie tolerowana przez władze miasta, które zrobią wszystko, by zapewnić pasażerom bezpieczeństwo.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks