REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago CPS zmienia zdanie – szkoły jesienią wyłącznie przez Internet

CPS zmienia zdanie – szkoły jesienią wyłącznie przez Internet

-

CPS zmieniło wstępny, hybrydowy plan otwarcia szkół jesienią i ogłosiło rozpoczęcie roku nauki w zdalnej formie. Dzieci i młodzież będą uczyć się przez Internet. Plan obowiązuje do 6 listopada. Przy sprzyjających warunkach dzieci wrócą do szkół i będą uczyć się w hybrydowo, ale dopiero w drugim kwartale roku szkolnego.

Plan nauki zdalnej na jesień dla wszystkich szkół CPS ogłosiły 5 sierpnia burmistrz Lori Lightfoot, szefowa kuratorium oświatowego (Chicago Public Schools, CPS) Janice Jackson oraz komisarz ds. zdrowia dr Allison Arwady.

REKLAMA

Według słów burmistrz Lightfoot, trudna decyzja została podjęta w oparciu o dane dotyczące zdrowia publicznego oraz informację zwrotną od rodziców, którzy byli proszeni przez CPS o komentarz do pierwotnego planu powrotu do szkół jesienią. Ogłoszony 17 lipca plan zakładał, że nauczanie w szkołach będzie hybrydowe  – miało składać się z zajęć stacjonarnych i przez Internet. Większość chicagowskich dzieci miała wrócić do gmachów szkolnych na dwa dni w tygodniu, a przez pozostałe trzy dni uczyć się zdalnie.

Obecny plan nauczania zdalnego obowiązuje do 6 listopada. Zarówno burmistrz Lightfoot, jak i Janice Jackson i Allison Arwady podkreślały, że ich celem jest wprowadzenie zajęć w modelu hybrydowym w drugim kwartale roku szkolnego. Decyzja zostanie podjęta bliżej tego terminu w oparciu o dane dotyczące zdrowia publicznego. Na razie nie są one sprzyjające w Chicago – wskazała dr Arwady. Jak podkreślała w czasie konferencji prasowej, zarówno średnia dzienna liczba zachorowań na COVID-19 w Chicago, jak i odsetek pozytywnych przypadków zanotowały w ostatnich 4 tygodniach znaczne wzrosły i obecnie wynoszą odpowiednio 277 i 4,8 proc.

Burmistrz zdecydowanie zaprzeczyła, że decyzja została podjęta pod naciskiem chicagowskiego związku zawodowego nauczycieli (Chicago Teachers Union, CTU). Niemniej, ogłoszenie decyzji o nadchodzącym roku szkolnym w wyłącznie zdalnej formie nastąpiło po informacji ze strony CTU o możliwości strajku, jeśli kuratorium i burmistrz będą podtrzymywać model hybrydowy nauki jako jedyną opcję powrotu do szkół jesienią.

Do otwarcia szkół CPS w formie zdalnej wrócimy w weekendowym wydaniu ,,Dziennika Związkowego”.

(kk)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks