REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCPS: wyższa poprzeczka przy rekrutacji do liceów

CPS: wyższa poprzeczka przy rekrutacji do liceów

-

Każdego roku rekrutacja do najlepszych szkół średnich w Chicago to trudny proces zarówno dla wielu uczniów, jak i ich rodziców. Niektórzy z rodziców twierdzą, że kuratorium chicagowskich szkół publicznych (CPS), zmieniając niedawno testy oceniające zasób uczniowskiej wiedzy, proces ten jeszcze bardziej skomplikowało.

Coraz wyższa poprzeczka dla przyszłych licealistów  fot.KF/Wikipedia
Coraz wyższa poprzeczka dla przyszłych licealistów fot.KF/Wikipedia

REKLAMA

CPS potwierdziło w tym tygodniu, że testy zwane Northwest Evaluation Associations Measures of Academic Progress (NWE MAP) będą stosowane przy selekcji uczniów do wybranych szkół średnich. Popularne w przeszłości Illinois Standard Achievement Test (ISAT) wychodzą z obiegu.

− Wszelkie wysiłki poszły na marne − mówi Demetra Soter, mieszkanka Rogers Park i matka siódmoklasistki. −  Dzieci przygotowują się do testów ISAT przez trzy lata, a trzy miesiące przed terminem egzaminów CPS zmienia je na NWEA MAP. To nieracjonalne i sprawi dzieciom ogromne trudności − dodaje Soter.

Władze szkolne utrzymują, że do wprowadzenia nowych testów zostały zmuszone przez Radę Edukacyjną Illinois, która dotychczasowe testy ISAT uznała za nieodpowiadające obecnym programom nauczania.

Testy NWEA MAP zostaną przeprowadzone w maju wśród uczniów wszystkich klas trzecich i ósmych chicagowskich publicznych szkół podstawowych. Od ich wyników zależy, czy chętni otrzymają miejsca w edukacyjnych centrach akademickich i najlepszych szkołach średnich Wietrznego Miasta.

(ak)

REKLAMA

2128843773 views

REKLAMA

REKLAMA

2128843789 views

REKLAMA

REKLAMA

2130640109 views

REKLAMA

2128843799 views

REKLAMA

2128843803 views

REKLAMA

2128843807 views