REKLAMA

2132033881 views

REKLAMA

2132033880 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCPS: Test lub kwarantanna po podróży

CPS: Test lub kwarantanna po podróży

-

Chicagowskie kuratorium oświaty (Chicago Public Schools, CPS) poinformowało, że uczniowie i niezaszczepiony personel muszą przed powrotem ze stanów umieszczonych na chicagowskiej listy kwarantanny okazać negatywny wynik testu na COVID-19 lub przejść 10-dniową kwarantannę. Oświadczenie zbiegło się w czasie z informacją o wstępnych planach szczepień starszej młodzieży z CPS.

Rodziny i pracownicy Chicago Public Schools, którzy wybierają się do stanów umieszczonych na chicagowskiej liście kwarantanny na wiosenną przerwę, po powrocie powinni poddać się testom lub być przygotowani konieczność pozostania w zdalnym nauczaniu.

REKLAMA

„Wiele rodzin będzie podróżować w tym czasie” – powiedziała prezes CPS Janice Jackson na spotkaniu wirtualnej Rady Edukacji w tym tygodniu. „Chcę więc przypomnieć wszystkim, że CPS nadal stosuje się do tzw. travel order wydanego przez Chicago”.

Dorośli, którzy zostali zaszczepieni są zwolnieni z tych obostrzeń. Wszyscy inni podróżujący do stanów znajdujących się na liście Chicago – w tym uczniowie i wszyscy niezaszczepieni nauczyciele lub personel pomocniczy – muszą spełnić określone wymagania przed powrotem do klas.

Miasto odradza również wszelkie nie niezbędne podróże – nawet do stanów takich jak Wisconsin i Indiana, które ostatnio zostały usunięte z listy.

CPS poinformowało również, że bada możliwość rozszerzenia szczepień na COVID-19 na starszych uczniów liceów. „Będziemy współpracować z departamentem zdrowia publicznego (CDPH) i dostawcami usług partnerskich, aby rozpocząć planowanie szczepień dla uczniów, którzy mają 16 lat lub więcej” – powiedział dr Kenneth Fox, szef medyczny okręgu szkolnego.

Fox nie powiedział jednak, jak daleko posunięte jest planowanie, kiedy uczniowie mogą spodziewać się szczepień lub gdzie te szczepienia byłyby podawane. Rzecznik CPS poinformował, że dystrykt podzieli się dodatkowymi informacjami, gdy będą one dostępne.

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił w zeszłym tygodniu, że mieszkańcy Illinois w wieku od 16 lat będą mogli się zaszczepić od 12 kwietnia. Chicago jest z tych planów wyłączone, ponieważ miasto zajmuje się dystrybucją szczepionek we własnym zakresie. Chicago dotąd nie poinformowało, kiedy będzie możliwe zaszczepienie mieszkańców nastoletnich.

Katarzyna Korza

k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129387011 views

REKLAMA

REKLAMA

2129387024 views

REKLAMA

REKLAMA

2131183344 views

REKLAMA

2129387034 views

REKLAMA

2129387037 views

REKLAMA

2129387041 views