REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago CPS: szczepienia nauczycieli w połowie lutego

CPS: szczepienia nauczycieli w połowie lutego

-

Chicagowskie kuratorium (Chicago Public Schools, CPS) oraz Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego (Chicago Department of Public Health, CDPH) poinformowały w piątek 21 stycznia, że szczepienie nauczycieli i uprawnionych pracowników CPS rozpocznie się w połowie lutego, w ramach fazy 1b miejskiego planu szczepień.

Szczepionki, po odpowiednim przeszkoleniu, mają podawać pracownikom CPS pielęgniarki szkolne w czterech budynkach kuratorium.

REKLAMA

2147483647 clicks

Oświadczenie i ujawnienie planów zaszczepienia nauczycieli ma miejsce w szczególnym momencie intensywnych napięć pomiędzy kuratorium, a związkiem zawodowym nauczycieli (CTU). CPS oczekuje, że w poniedziałek 25 stycznia do szkół wróci grupa nauczycieli odpowiedzialnych za zajęcia w klasach od  0 (Kindergarten, K) do 8 w szkole podstawowej. W opozycji do tej decyzji stanął związek zawodowy nauczycieli, który w weekend prowadził głosowanie nad poparciem propozycji niestawienia się nauczycieli w szkołach. Decyzja taka oznacza wezwanie do nieformalnego strajku i zablokowanie możliwości powrotu dzieci do nauki w budynkach szkolnych, które – wg planów CPS – ma nastąpić 1 lutego.

Wcześniej, w toku intensywnych, trwających od tygodni negocjacji, związek zawodowy żądał, aby nauczycielom pozwolono pracować zdalnie aż do momentu otrzymania szczepionki i szczepieniom tej grupy zawodowej nadać priorytet.

„Szczepienia naszych najważniejszych pracowników, którzy w tym trudnym okresie nadal dbają o nasze społeczności – w tym pedagogów i pracowników CPS – zawsze były kluczowym celem strategii szczepień naszego miasta” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. „Ten plan szczepień nie tylko wzmocni nasze protokoły bezpieczeństwa, gdy będziemy witać uczniów i pracowników z powrotem w klasach, ale także wprowadzi nasze miasto na właściwą drogę do ponownego otwarcia i powrotu do poczucia normalności”.

„Chciałabym podziękować gubernatorowi Pritzkerowi i burmistrz Lightfoot za nadanie priorytetu edukacji poprzez uznanie integralnej roli, jaką pracownicy szkół i pedagodzy odgrywają w społeczeństwie i nadanie priorytetu ich szczepieniom” – powiedziała Janice Jackson, szefowa chicagowskiego kuratorium na, uczestnicząca w konferencji prasowej z władzami miasta.

CPS ogłaszając szczepienia nauczycieli zaznaczył, że tempo szczepień, które rozpoczną się w połowie lutego, zależeć będzie w dużej mierze od terminowych i niezmienionych ilościowo dostaw szczepionki do miasta. Rząd federalny dostarczył dotąd tylko część deklarowanej wcześniej puli szczepionek, co uniemożliwia konsekwentne realizowanie planu w stanie Illinois i mieście Chicago. (kk)

REKLAMA

2131916161 views

REKLAMA

REKLAMA

2131916176 views

REKLAMA

REKLAMA

2133712496 views

REKLAMA

2131916186 views

REKLAMA

2131916189 views

REKLAMA

2131916193 views