REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCPS będzie wymagać masek od wszystkich uczniów i nauczycieli (PODCAST)

CPS będzie wymagać masek od wszystkich uczniów i nauczycieli (PODCAST)

-

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy systemu oświatowego Chicagowskich Szkół Publicznych (Chicago Public Schools, CPS) będą zobowiązani do noszenia masek w pomieszczeniach szkolnych, niezależnie od statusu szczepień – poinformowało kuratorium.

Z Katarzyną Korzą rozmawia Joanna Trzos.  Podcast “Dziennika Związkowego”powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

REKLAMA

„W oparciu o opinie naszych ekspertów ds. zdrowia publicznego na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym, jak również Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), będziemy wymagać, aby maskii osłony na twarz były noszone w pomieszczeniach przez wszystkich, niezależnie od statusu szczepienia, z wyjątkiem sytuacji jedzenia i picia. Dotyczy to uczniów, wychowawców, personelu pomocniczego i wszystkich odwiedzających budynki szkolne” – napisał w liście do rodziców tymczasowy szef CPS José Torres.

„Maski mogą być zdejmowane na czas zajęć na świeżym powietrzu, takich jak przerwa i niektóre zajęcia sportowe. Dalsze wymaganie masek pomoże zapewnić bezpieczeństwo tym osobom w społecznościach szkolnych, które jeszcze nie kwalifikują się do szczepionki COVID-19, co obejmuje większość naszych uczniów” – czytamy w liście.

CPS zaleca również utrzymywanie w miarę możliwości dystansu społecznego. Aby to umożliwić, niektórzy uczniowie będą jedli lunch w klasach, inni w szkolnej stołówce.

W planie CPS dotyczącym powrotu dzieci do szkół jest również użycie oczyszczaczy powietrza, odkażaczy do rąk, czyszczenia, dezynfekcji i śledzenie kontaktów.

Liderzy Związku Zawodowego Nauczycieli Chicagowskich (Chicago Teachers Union, CTU) naciskają na używanie maseczek, jednocześnie wzywając do zaszczepienia 80 proc. uprawnionych uczniów do października.

Chicago odnotowuje wzrost liczby przypadków zachorowań. Ponad 90 proc. osób hospitalizowanych i 95 proc. osób umierających na COVID-19 w Chicago to osoby niezaszczepione.

Czterdzieści siedem procent chicagowskich dzieci w wieku od 12 do 17 lat otrzymało w środę pierwszą dawkę szczepionki, 36 proc. spośród nich jest zaszczepionych w pełni.

Szczepionka firmy Pfizer jest dostępna dla osób w wieku 12 lat i starszych. Uczniowie CPS, którzy chcą być w pełni zaszczepieni przed rozpoczęciem roku szkolnego 30 sierpnia, powinni otrzymać pierwszy zastrzyk do poniedziałku – mówiła w czasie konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu miejska komisarz ds. zdrowia dr Allison Arwady.

W ubiegłym tygodniu Archidiecezja Chicagowska ogłosiła, że maski nie będą wymagane dla w pełni zaszczepionych uczniów, nauczycieli i członków personelu w jej szkołach. Niektóre podmiejskie okręgi szkolne zdecydowały, że decyzję o maskach podejmą rodzice.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), w szkołach należy zachować co najmniej 3 stopy odległości między uczniami w salach lekcyjnych, ale w pełni zaszczepieni uczniowie, nauczyciele i personel mogą zrezygnować z masek. Z kolei, wg Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), każdy uczeń powyżej 2. roku życia powinien nosić maskę w szkole, niezależnie od statusu szczepienia.

(kk)

REKLAMA

2119138326 views

REKLAMA

2119138420 views

REKLAMA

REKLAMA

2120934774 views

REKLAMA

2119138489 views

REKLAMA

2119138548 views

REKLAMA

2119138593 views