REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago COPA upubliczniła nagranie ze strzelaniny w Pilsen

COPA upubliczniła nagranie ze strzelaniny w Pilsen

-

Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji (Civilian Office of Police Accountability, COPA) upubliczniło wideo ze strzelaniny w Pilsen, w której zginął 26-letni Miguel Vega. Nagranie nie wyjaśnia zajścia.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 10:45 pm w poniedziałek 31 sierpnia w okolicy 1300 W. 19th Street. Według źródeł policyjnych, funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie do „podejrzanej osoby”. Jadąc na miejsce nieoznakowanym samochodem, zauważyli pięć osób, stojących na chodniku. Ktoś z grupy otworzył ogień, jeden z policjantów odpowiedział ogniem. 26-letni Miguel Vega został postrzelony w tył głowy – mężczyzna został przewieziony do szpitala Strogera, gdzie stwierdzono jego śmierć.

REKLAMA

Żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Na miejscu zdarzenia znaleziono broń, policja ujawniła jej zdjęcie – pistolet miał przedłużony magazynek. Rodzina zastrzelonego mężczyzny nie wierzy, że Vega mierzył w policjantów. Sytuacji nie wyjaśnia również upubliczniony przez COPA film. Nagranie pochodzi z tzw. „body camera” – kamery przyczepionej do ubrania policjanta. COPA nadal prowadzi dochodzenie w sprawie użycia siły przez policję.

>>ZOBACZ WIDEO<<

Osoby posiadające informacje na temat zdarzenia proszone są o przekazanie ich pod numerem telefonu 312-743-COPA (2672).

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks