REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCook County Health prowadzi badania kliniczne leku na koronawirusa

Cook County Health prowadzi badania kliniczne leku na koronawirusa

-

Publiczny system opieki zdrowotnej Cook County Health jest jednym z trzech ośrodków medycznych w Chicago, które prowadzą pierwsze badania kliniczne możliwego leku na COVID-19.

Badania mają ustalić, czy lek pod nazwą Remdesevir, używany do leczenia Eboli i SARS, może być wykorzystany do leczenia pacjentów z koronawirusem. Lekarze z Cook County wierzą, że może on okazać się korzystny dla pacjentów, gdyż hamuje szybkie rozmnażanie się wirusa.

REKLAMA

Badania prowadzone są w około stu ośrodkach w kilkunastu krajach na całym świecie. Lekarze z Cook County Health chcą zapisać na badanie do 50 pacjentów, u których test wykazał obecność koronawirusa. Do piątku 3 kwietnia zgłosiło się 6 pacjentów, z których dwoje już wykazało poprawę.

Do prób klinicznych mogą zgłaszać się dorośli pacjenci do czterech dni po uzyskaniu pozytywnego testu na COVID-19. Następnie mają otrzymywać dzienny zastrzyk leku przez pięć do 10 dni, w zależności od powagi przypadku. Według lekarzy, większość uczestników badania wykazywało objawy umiarkowane do ciężkich.

Testy kliniczne są nadal w fazie początkowej. Według lekarzy, pierwszych wyników można spodziewać się dopiero za parę tygodni. Jeżeli lek wykaże skuteczność, jego wprowadzenie na rynek zależeć będzie od federalnej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA).

Do systemu opieki zdrowotnej Cook County Health należą dwa szpitale, w tym największy szpital Strogera w chicagowskiej dzielnicy Near West Side i mniejszy szpital Provident na południu, a także kilka przychodni.

Pozostałe dwie chicagowskie placówki, biorące udział w próbach klinicznych z preparatem Remdesevir na koronowirusa, to Northwestern University i University of Illinois at Chicago.
(jm)

REKLAMA

2100318620 views

REKLAMA

REKLAMA

2100318853 views

REKLAMA

REKLAMA

2102115245 views

REKLAMA

2100318996 views

REKLAMA

2100319097 views

REKLAMA

2100319207 views